Les Poupées Gonflées w Keja Pub

W piątek, 31 maja o godz. 20 w Keja Pub wystąpi Les Poupées Gonflées. Jako support – Lucas Dymny aka Luke Smoke. Wstęp: 20 zł.

Są niesamowicie zgrane i radosne. Świetnie się rozumieją i bawią się tworząc niesłychany, kolorowy i zabawny świat muzyki, w którym najważniejsza jest harmonia głosów. Posługują się swoimi głosami jak instrumentami, a ich temperamenty dopełniają całości.

Les Poupées Gonflées całkowicie podporządkowały sobie również język francuski… W swoich błyskotliwych piosenkach władają nim doskonale, z rozkoszą i zuchwale. Świetnie napisane teksty, autorstwa Valérie Lemerre Charlot są zdecydowanie kobiece, pełne zamierzonej ironii czy też ckliwej poetyckości.

Te osobliwe damy nie znają żadnego muzycznego tabu. Wyposażone w swoje instrumenty (ukulele, U-bass, gitara, concertina, akordeon i nieprawdopodobne instrumenty perkusyjne) oraz w swoje struny głosowe, nie boją się zmierzyć zarówno z Django Reinhardem jak i z tangiem czy francuskim kankanem. A wszystko to, w dosłownie zadziwiającej polifonii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *