IMG_2376W poniedziałek, 15 grudnia, w łódzkiej Atlas Arenie odbył się długo wyczekiwany  koncert Lenny’ego Kravitza. Amerykański artysta podczas imprezy promował swój dziesiąty – najnowszy album „Strut”, który ukazał się we wrześniu bieżącego roku.

Pierwotnie  koncert  miał odbyć się 3 listopada, ale muzyk z powodu wirusowej infekcji w ostatniej chwili (Lenny był już w Łodzi) musiał przełożyć swój występ na inny termin. Za drugim podejściem na szczęście występ się udał. Fani tego dnia również nie zawiedli i po brzegi zapełnili halę w liczbie około 15 tysięcy osób. Koncert rozpoczął się od półgodzinnego support Gabriela Garzóna-Montano (wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista) – urodzonego w Nowym Jorku pół Kolumbijczyka i pół Francuza. Muzyk towarzyszy Kravitzovi przez całą trasę koncertową Strut World Tour.

Przed godziną 21 na scenie pojawił się  Kravitz, publiczność prawie rozniosła tego dnia łódzką Atlas Arenę. Swój występ rozpoczął od utworu  „Dirty White Boot”. Następnie zrobił już show wokalny takimi hitami, jak m. in.  „American Woman”,  ,,It Ain’t Over Til It’s Over”, ,,Strut”, „Mama Said”, ,,I Belong to You”, ,,Let Love Rule”, ,,Fly Away”- przy tym utworze nikt nie siedział i zarazem nie stał nieruchomo. Nie zabrakło również takich chwil jak wykrzykiwanie przez uczestników koncertu New York City, zaś przy bisie i  długo wyczekiwanym utworze „The Chamber” rozbłysnęła telefonami cała łódzka hala. Kravitz mimo swojego wiekowego stażu robił wszystko, aby nie zawieść publiki swoim występem i widać chciał się odwdzięczyć za odwołany listopadowy występ. Artysta nawiązywał często kontakt słowny z widzami czy też schodząc ze sceny przybijał tzw. „piątki”. Kravitz na koniec koncertu z szacunkiem do fanów, którzy przybyli i czekali na niego, rozdawał  jeszcze autografy.

joomplu:84127

Podsumowując  koncert w Łodzi Lennego Kravitza zrobił wiele, aby pozostawić fanom niezapomniane wspomnienia, zaś fani jego też nie zawiedli i zapełnili halę do ostatniego miejsca i byli pod czas występu z nim.  Po koncercie od wychodzących fanów można było usłyszeć komentarze, iż Lenny jest wyjątkowy do słuchania swoich utworów, które napełnią nas energią czy też za hipnotyzują. Niektóre fanki również stwierdziły, iż brakowało im do szczęścia, iż nie zobaczyły całego gołego torsu Kravitza. Widownia reagowała na słowa i gesty Kravitza, gdzie  wspólnie stworzono fantastyczną niezapomnianą atmosferę koncertu.

Kilka dni wcześniej przed łódzki koncertem ogłoszono, że w sierpniu 2015 roku zagra u nas ponownie Lenny Kravitz! Koncert odbędzie się 8 sierpnia w Ergo Arenie na granicy Gdańska. Bilety już są dostępne do zakupu na stronie livenation.pl w cenie od 199zł do 399zł.

Setlista:
1.Dirty White Boots
2.American Woman (The Guess Who cover)
3.It Ain’t Over 'Til It’s Over
4.Strut
5.Dancin’ Til Dawn
6.Sister
7.New York City
8.Always on the Run
9.I Belong to You
10.Let Love Rule
11.Fly Away
Bis:
12.The Chamber
13.Are You Gonna Go My Way

Zobacz także:

Chicago Blues Brothers w Atlas Arenie (foto)

Kylie Minogue w Atlas Arenie (foto)

Budka Suflera w Atlas Arenie (foto)

Impact Festival 2014 – dzień 2 (foto)

Impact Festival 2014 – dzień 1 (foto)

Avenged Sevenfold w Atlas Arenie (foto)

Green Day w Atlas Arenie (foto)

30 seconds to Mars w Atlas Arenie (foto) 

Rammstein zagrali w Atlas Arenie (foto)

Skunk Anansie w Teatrze Wielkim (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_2938
Control Voltage Project w Wytwórni (foto)
_MG_1044
Bracia Figo Fagot w Scenografii (foto)
Motoserce_10_www
Motoserce z IRĄ w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*