Lenny Kravitz w Atlas Arenie

fot. David Hindley
fot. David Hindley

W środę (8 maja) w ramach trasy koncertowej „Raise Vibration Tour” Lenny Kravitz ponownie odwiedzi Łódź. Artysta wystąpi w Atlas Arenie, gdzie będzie promował swój najnowszy, jedenasty już studyjny album „Raise Vibration”.

Album „Raise Vibration” zadowoli wszystkich fanów Lenny’ego Kravitza. Coś dla siebie znajdą miłośnicy ckliwych, rockowych ballad, ci, co lubią sobie potańczyć, oraz tęskniący za płomiennymi improwizacji w duchu Jimiego Hendriksa. Czterokrotny laureat nagrody Grammy, tradycyjnie już serwuje na płycie autorską mieszankę rocka, funku, disco, bluesa i popu.

– Zainteresowanie środowym koncertem jest ogromne i dorównuje temu z grudnia 2014 roku. – W środę w Atlas Arenie będzie bawić się 12 tys. osób – mówi Mikołaj Habit, dyrektor Marketingu i PR Miejskiej Areny Kultury i Sportu – Aż 90 procent fanów przyjedzie do nas spoza Łodzi. 15 procent z nich swój bilet kupiło w Warszawie i jej najbliższych okolicach. Reszta to mieszkańcy pozostałych polskich miast oraz spora grupa fanów z zagranicy.

Koncerty wielkich gwiazd to jednak nie tylko uciecha fanów, ale również konkretne korzyści dla miasta. Oprócz pozytywnego przekazu płynącego w świat są to również pieniądze pozostawione w łódzkich restauracjach i hotelach.

– W tych drugich znacząco zwiększyła się liczba rezerwacji w pokojach na noc z 8 na 9 maja. Najbardziej zyskały obiekty ulokowane najbliżej Atlas Areny m.in. hotel Tobaco. – Już w grudniu mieliśmy wyprzedane miejsca na środowy koncert – mówi Katarzyna Skrzeczkowska, kierownik sprzedaży Hotelu Tobaco i dodaje, że nie jest to odosobniona sytuacja. Wszystkie łóżka udało się w tym roku wyprzedać m.in. na koncercie zespołu Florence & The Machine. Wielką popularnością cieszą się też inne imprezy takie jak wydarzenia sportowe czy kabaretony.

Duże obłożenie mają też hotele DoubleTree by Hilton i Vienna House Andel`s, gdzie fani spodziewają się spotkać artystę. W tym drugim obiekcie przy okazji swojej poprzedniej wizyty w Łodzi artysta spędził aż tydzień!

Zarówno przed koncertami jak i bezpośrednio po oblężenie przeżywają łódzkie lokale gastronomiczne. Nie inaczej jest w OFF Piotrkowska. – Profil wydarzenia nie ma znaczenia. Jeśli gra Florence cieszymy się oglądając fanki w wiankach, w przypadku zmagań siatkarzy z dumą obserwujemy kibiców w biało-czerwonych koszulkach. Dnie imprezowe w Atlas Arenie przekładają się na obroty w naszych lokalach, które potrafią zwiększyć się nawet o kilkaset procent – mówi Kamil Wasiak, rzecznik OFF Piotrkowska Center.

Zainteresowani koncertem mogą jeszcze kupić bilety na występ Lenny’ego Kravitza. Te na stornie ticketmaster.pl dostępne są w cenie od 125 do 425 zł.

Harmonogram środowego koncertu:
17.30 – otwarcie bram dla posiadaczy biletów early entrance
18.00 – otwarcie bram dla posiadaczy pozostały biletów
20.00 – support: Annahstasia Enuke
21.00 – Lenny Kravitz

/fot. David Hindley

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *