Lena Romul w Z innej beczki (zakończony)

Lena_Romul_fot.Bartek_MurackiZapraszamy serdecznie na kolejny koncert Z innej beczki. Tym razem wystąpi dla Was Lena Romul w jazzowo-elektronicznych, aranżacjach, w składzie: Lena Romul – wokal, saksofony, Patryk Kraśniewski – instrumenty klawiszowe, Daniel Nosewicz – gitara akustyczna, elektryczna, Grzegorz Piasecki – gitara basowa, Jerzy Markuszewski – perkusja, elektronika, Adam Jendryczka – realizacja dźwięku.

Koncert odbędzie się w sobotę, 28 czerwca o godz. 19:30. Bilet wstępu wynosi 5 zł. Mamy dla Was 5 pojedynczych zaproszeń na to wydarzenie. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Romul”, w komentarzu napiszecie dlaczego chcecie bilet i podacie swoje imię i nazwisko. Konkurs zakończymy w czwartek, 26 maja o godz.22. Bilety otrzymają najciekawsze maile.

Pamiętaj! Biorąc udział w konkursie znasz i akceptujesz jego regulamin.

konkurs zakończony

Lena Romul zadebiutowała w 2013 roku dwupłytowym albumem “Industrialnie/Instynktownie”, przedstawiając siebie jako wykonawcę o dwóch twarzach: lubującego się w instrumentalnych i emocjonalnych utworach oraz zapuszczającego się w obszary elektronicznych dźwięków.

Śpiewa, komponuje, gra na saksofonie. Jak spora grupa przedstawicieli młodego pokolenia, solową działalność na większą skalę zawdzięcza udziałowi w telewizyjnym programie typu talent show (“Mam Talent”, 2011 rok), w którym dzięki głosom widzów, dotarła do ścisłego finału. Wygrać się nie udało, jednak pozwoliło nabrać rozpędu do dalszego działania. Wcześniej o dużych umiejętnościach pochodzącej z Poznania artystki świadczyły chociażby: nagroda główna Międzynarodowego Konkursu Jazz Juniors 2009 oraz fakt współpracy z zespołem jednego z najlepszych basistów na świecie – Wojtkiem Pilichowskim.

Lena Romul, ur. 22.01.1990 w Poznaniu, kompozytorka, saksofonistka, wokalistka, autorka tekstów. Jako lider prowadziła dwa projekty muzyczne: „Industrialnie” i „Instynktownie”. Wydanie albumu (debiutanckiego) z utworami tworzonymi w projektach miało premierę 22 stycznia 2013. Obecnie Lena zaczyna pracę nad drugim solowym albumem [PEGAZ], którego premiera planowana jest na jesień 2014 roku. Występowała ze swoimi projektami na Bukarest International Jazz Festival, Slot Art Festiwal, Jazz Juniors, Krokus Jazz Festival, No Border Festival. W kraju i poza jego granicami. Przez edukację muzyczną przechodziła w 3 miastach (Poznań, Wrocław, Warszawa), specjalizując się w kategoriach: skrzypce, saksofon i wokal. Jako siedemnastolatka otrzymała Wyróżnienie Indywidualne na Jazz Juniors 2007, od którego zaczęła się poważna przygoda z muzyką. Dwa lata później była pierwszą kobietą w historii, która zajęła nagrodę główną z własnym zespołem /Lena Romul Quintet/ na tym samym Międzynarodowym Konkursie „Jazz Juniors” w roku 2009 (nagroda przyznana m.in. przez Leszka Możdzera, Adama Pierończyka). Finalistka IV edycji programu „Mam Talent” w roku 2011. W 2012 razem z Patrykiem Kraśniewskim , jako Jazz in Dreadlocks, zajęła 3-cie miejsce na Międzynarodowym Konkursie Jazzowym w Bukareszcie.

Dyskografia:
Yazzbot Mazut „Mazut Mazut” (Multikulti, 2010)
Wojtek Pilichowski „Fair of Noise” (Universal, 2010)
Wojtek Pilichowski „Noise Live – koncert w Trójce” (Polskie Radio, 2011)
Lena Romul Industrialnie / Instynktownie ( Captain Earth,2013)

Lena jest współzałożycielką niezależnego wydawnictwa artystycznego Captain Earth, które oprócz jej projektów opiekuje się pomysłami muzycznymi, zespołami, solistami, i artystami z różnych dziedzin (muzycznych, tanecznych, wizualnych).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *