Romanse, intrygi, zawirowania losu – już w poniedziałek 14 listopada o godzinie 19.00 na Scenie Monopolis zagości spektakl „Lekko nie będzie” w reżyserii Tomasza Sapryka. Siłą tej komedii pomyłek jest nie tylko przepełniona niespodziewanymi zwrotami akcji fabuła, ale też gwiazdorska obsada: Tomasz Sapryk, Małgorzata Sadowska i Sambor Czarnota.
„Lekko nie będzie” Jean-Claude Islert’a to historia o tym, że wiek niewiele znaczy w obliczu miłości. Stateczny wykładowca matematyk – Édouard, którego zagra Tomasz Sapryk, wbrew swoim przekonaniom zakochuje się w młodej, pełnej entuzjazmu studentce. Jego była żona – Marion, w której rolę wciela się Małgorzata Sadowska, również pozwala sobie na chwilę zapomnienia u boku młodego, przystojnego mężczyzny. Rozwiedzeni małżonkowie mimo własnego niestandardowego podejścia do związków są zaskoczeni przebiegiem spraw sercowych ich córki. Julie postanawia bowiem związać się ze starszym artystą, który wprawia w zdumienie swoją aparycją i podejściem do życia. Wąsaty mężczyzna, którego zagra Sambor Czarnota to prawdziwy lekkoduch bez grosza przy duszy, który wciąż żyje na garnuszku rodziców. Do serii niekończących się nieporozumień i omyłek wkracza hydraulik – imigrant ze wschodu, który zostaje obwiniony za wszelkie niepowodzenia.
Przedstawienie pełne humoru i niespodziewanych zwrotów akcji będzie można zobaczyć 14 listopada o godzinie 19.00 na scenie ArtKombinat w Monopolis. Bilety na ten wyjątkowy wieczór kupić można za pośrednictwem strony internetowej www.scena.artkombinat.pl/lekko-nie-bedzie.
Spektakl zostanie zaprezentowany jako impreza towarzysząca w ramach wieczoru otwarcia Tygodnia Odpowiedzialności Kulturalnej Biznesu (14-18 listopada) – wydarzenia mającego na celu integrację środowisk kultury i biznesu. Przed spektaklem będzie miał miejsce panel dyskusyjny z udziałem Tomasza Sapryka i Jarosława Wojciechowskiego, którzy opowiedzą o wyzwaniach, przed jakimi staje teatr tworzony na zasadach rynkowych. W rozmowie udział weźmie również gospodarz Monopolis – Krzysztof Witkowski – który powie, jakie korzyści daje promowanie się przez kulturę. Dyskusję poprowadzi Krzysztof Dudek, były dyrektor Narodowego Centrum Kultury i Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dziatwa10_plakat2
31. Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dziecięcych Dziatwa 2010
Premiery i re-premiery. Teatr Muzyczny zapowiada sezon
bezkija7
Bez KIJa nie podchodź Stand-Up: Poczęty-Błażewicz, Szulowski

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*