lech_janerka_maly_plakatW niedzielę, 11 września o godz. 19 w Teatrze Małym mieszczącym się w Manufakturze rozpocznie się koncert Lecha Janerki. Wstęp wynosi 60 zł.

Lech Janerka w polskiej muzyce rockowej pojawił się pod koniec lat 70. Wraz z żoną – Bożeną Janerką – występował wtedy na festiwalach piosenki studenckiej. W 1979 założył zespół Klaus Mitffoch.

W składzie z Janerką zespół nagrał tylko jedną płytę (Klaus Mitffoch), która przez wielu uznana została za jedną z najistotniejszych w historii polskiej muzyki rockowej.  W 1986, po odejściu z zespołu, Janerka wydał Historię podwodną – płytę sygnowaną już swoim imieniem i nazwiskiem.

W 2002 ukazuje się płyta Fiu Fiu co owocuje Fryderykami w kategoriach: płyta alternatywna i autor roku. W tym samym, 2002 roku Janerka nagrał utwór mający stanowić element kampanii na rzecz przyznania Wrocławiowi organizacji wystawy EXPO w 2010. W

2005 muzyk wydał płytę Plagiaty. Piosenki Rower i „Ramydada” dotarły do czołowych miejsc polskich list przebojów, a teledysk do”Rowera ” zdobył grand prix na festiwalu polskich wideoklipów Yach Film. Za ten utwór Janerka otrzymał Fryderyka w kategorii „piosenka roku”. Oprócz tego został uhonorowany Fryderykami w kategoriach: płyta alternatywna i kompozytor roku.

/mat.prom.

Zobacz także:

Piotr Bukartyk w Teatrze Małym (foto)

Katarzyna Groniec w Teatrze Małym (foto)

Martyna Jakubowicz w Teatrze Małym (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Urszula Dudziak w Teatrze Muzycznym
ww87
Wunder Wave 87 w Magnetofonie
Rogala & Apertus Quartet w ŁSSE

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*