progres24 czerwca klub Wytwórnia zainaugurował nowy cykl muzyczny – scenę progresywną. Słuchacze mieli szansę wysłuchać trzech kapel: Tune, Crytsal Lake i Leafless Tree.

 
Jako pierwsi wystąpili znani „plastrowym” czytelnikom muzycy z Tune. Łódzcy przedstawiciele art rocka tradycyjnie zaprezentowali melodyjne kawałki z wykorzystaniem akordeonu.

Po nich na scenie pojawiła się formacja Crystal Lake. Muzyka zespołu jest nie tylko uzewnętrznieniem muzycznych inspiracji jego członków, ale przede wszystkim ich indywidualnych emocji. Każdy z muzyków ma inne fascynacje muzyczne, dzięki temu muzycy Crystal Lake potrafią stworzyć  niepowtarzalne kompozycje zachowując jednocześnie równowagę pomiędzy ciężarem gatunkowym rocka progresywnego a melodią, mającą za zadanie wprowadzić słuchacza w odpowiedni nastrój.

Na koniec pojawiła się kapela Leafless Tree, której płytę  „The First Leaf” otrzymało dwieście pierwszych osób, które odwiedził Wytwórnię w dniu koncertu. To stosunkowo młoda stażem formacja pochodząca z Łodzi. To rock progresywny w czystej postaci inspirowany twórczością gigantów gatunku – Pink Floyd, Genesis czy Yes.

– Scena Progresywna Wytwórni, to nowy cykl ukazujący zjawisko rocka progresywnego – muzyki zapewniającej słuchaczom niezapomnianych odczuć estetycznych – Mówi Mariola Wojtysiak, Prezes Toya Studios, firmy będącej właścicielem Klubu Wytwórnia.- To nowa forma działalności klubu, która jest skierowana do wymagającej i wrażliwej publiczności. Mamy nadzieję, że cykl ten zainteresuje łodzian i sprawi, że dostrzegą w tym miejscu nowy potencjał.

Kontynuacją tej idei będzie kolejny koncert w ramach Sceny Progresywnej. 17 lipca o godz. 20 będziemy gościć Porcupine Tree – niekwestionowaną gwiazdę rocka progresywnego.

 
Tune Tune Tune
TuneTune Tune Tune
Tune Tune Tune
Crystal LakeCrystal Lake Crystal Lake Crystal Lake
Crystal Lake Crystal Lake Crystal Lake
Crystal Lake Crystal Lake Crystal Lake
Leafless TreeLeafless Tree Leafless Tree Leafless Tree
Leafless Tree Leafless Tree Leafless Tree
Leafless Tree Leafless Tree Leafless Tree
 
/foto Przemek Sikora / muzyczneobrazki.pl info. mat. pras.
 
Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7026
Już nie żyjesz i Krem na OFF Piotrkowskiej (foto+wideo)
P4073100
Contemporary Noise Sextet w Kaliskiej (foto)
21102012_039
Michał Urbaniak w oknach Piotrkowskiej 86 (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*