pablopavoW każdy czwartek o godzinie 21 w zabytkowych murach fabrycznego imperium Scheiblera-Grohmana przy ul. Tymienieckiego 3 w Łodzi odbywają się bezpłatne koncerty z okazji LDZ Alternatywa 2015, które jest jednym z ważniejszych wydarzeń na muzycznej mapie Łodzi. .

Imprezę zainauguruje koncert Pablopavo i Ludziki. Pablopavo grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan. W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany „Telehon” W 2011 roku ukazuje się drugi album Pablopavo i Ludzików – „10 piosenek”. W styczniu 2014 roku odbyła się premiera trzeciej płyty grupy pt. „Polor”. Poprzedzały ją dwa single, które również mogliśmy usłyszeć w sobotę. „Koty” i „Dancingowa Piosenka Miłosna”.

Ten organizowany od 7 lat przez Fabrykę Sztuki w Łodzi cykl prezentuje publiczności najciekawsze zjawiska polskiej (a okazjonalnie także zagranicznej) sceny alternatywnej. Dzięki starannemu doborowi wykonawców cotygodniowe koncerty regularnie gromadzą kilkusetosobową publiczność spragnioną muzyki pomijanej na ogół przez komercyjne media.

KONCERTY:
16 lipca – Pablopavo i Ludziki
23 lipca – Jerz Igor
30 lipca – Stefan Wesołowski
6 sierpnia – Jazzpospolita
13 sierpnia – Rebeka
20 sierpnia – Girl and Nervous Guy
27 sierpnia – Bubliczki

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
gruby_brzuch_20121208_1716545190
Grubson i Jamal w Dekompresji
kubryk13
Kubryk 2013 – informacje
ukulele1
Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele w New Yorku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*