bubliczkiW czwartek, 27 sierpnia o godz. 21 na terenie Art_Inkubatora rozpocznie się koncert formacji Bubliczki. To ostatni element tegorocznego festiwalu LDZ Alternatywa. Wstęp jest bezpłatny.

Bubliczki to sześcioosobowa grupa hulaszczo – muzyczna z kaszubskim rytmem i zachodniopomorskim zadęciem. Od 2007 banda Bubliczków miesza bałkańską energię, cygański spontan i żydowską aurę z polską i kaszubską treścią. Grając na największych scenach world music w Polsce, sieją spustoszenie i postrach wśród wszystkich amatorów bałkańskiego groove’u.

Panowie mają na koncie długogrający krążek pod sugestywnym tytułem „Opaa!” wydany w 2010 roku. W tym samym roku, zespół stworzył muzykę do spektaklu Łódzkiego Teatru „Pinokio”, pt „Historia Występnej Wyobraźni” na podstawie prozy Brunona Schulza. W krótkiej historii zespołu nie zabrakło oskarów i innych tego typu zaszczytów. W 2008 roku II miejsce na Mikołajkach Folkowych, w 2009 I miejsce na Nowej Tradycji (Festiwal Polskiego Radia) to najważniejsze dla zespołu wyróżnienia na rodzimej scenie folkowej. We wrześniu 2013 panowie wydali drugi krążek pt. „Trubalkan”

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
donGuralesko
Szpadyzor Night w Dekompresji
januszradek
Janusz Radek w Wytwórni
sipr_220214-0966
BOKKA w Łączniku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*