_DSC6866_DxONa zakończenie tegorocznej edycji LDZ Alternatywy w czwartek, 27 sierpnia w Art_Inkubatorze wystąpiła formacja Bubliczki.

Bubliczki to sześcioosobowa grupa hulaszczo – muzyczna z kaszubskim rytmem i zachodniopomorskim zadęciem. Od 2007 banda Bubliczków miesza bałkańską energię, cygański spontan i żydowską aurę z polską i kaszubską treścią. Grając na największych scenach world music w Polsce, sieją spustoszenie i postrach wśród wszystkich amatorów bałkańskiego groove’u.

joomplu:96747

Panowie mają na koncie długogrający krążek pod sugestywnym tytułem „Opaa!” wydany w 2010 roku. W tym samym roku, zespół stworzył muzykę do spektaklu Łódzkiego Teatru „Pinokio”, pt „Historia Występnej Wyobraźni” na podstawie prozy Brunona Schulza. W krótkiej historii zespołu nie zabrakło oskarów i innych tego typu zaszczytów. W 2008 roku II miejsce na Mikołajkach Folkowych, w 2009 I miejsce na Nowej Tradycji (Festiwal Polskiego Radia) to najważniejsze dla zespołu wyróżnienia na rodzimej scenie folkowej. We wrześniu 2013 panowie wydali drugi krążek pt. „Trubalkan”.

/fot. Sebastian Szwajkowski

Zobacz takze:

LDZ Alternatywa 2015: Girl & Nervous Guy (foto)

LDZ Alternatywa 2015: Rebeka (foto)

LDZ Alternatywa 2015: Jazzpospolita (foto)

LDZ Alternatywa 2015: Stefan Wesołowski (foto)

LDZ Alternatywa 2015 – Pablopavo i ludziki (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0743
LDZ Alternatywa: L.U.C. & Rebel Babel (foto)
Pawbeats Orchestra w Wytwórni (foto)
STEVE_IGNORANT_8651
Wunder Wave 71: Steve Ignorant & Friends (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*