IMG_4280

W czwartek, 13 sierpnia o godz. 21 na terenie Art_Inkubatora rozpocznie się koncert Rebeki. To kolejny element tegorocznego festiwalu LDZ Alternatywa. Wstęp jest bezpłatny.

Rebeka to połączenie dwóch silnych indywidualności w imię jednego, jeszcze silniejszego bytu muzycznego. Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny to wymagające wiele od siebie nawzajem, skrajnie odmienne osobowości. Dzięki starciu ich charakterów i często odmiennych spojrzeń na muzykę, Rebeka jest zespołem nietuzinkowym – wojownikiem szalonym i nieprzewidywalnym, który apogeum wspólnej energii osiąga w czasie koncertów.

Iwonę i Bartosza fascynuje z jednej strony popowość i melodyjność, a z drugiej szukanie ciekawych brzmień i eksperymentowanie. Łączą elektronikę z ambitnym popem. Używają do tworzenia kompozycji różnorakich sprzętów: syntezatorów analogowych z lat 80., zabawkowych cyfraków, gitary elektrycznej i basowej, dyktafonu taśmowego. Piękny, silny głos Iwony, niejednoznaczne, płynące z głębi jej duszy teksty, wyrafinowane kompozycje duetu, światowej klasy produkcja i charyzma sceniczna to znaki rozpoznawcze Rebeki.

Kolejne koncerty w ramach LDZ ALternatywa:  20 sierpnia Girl & Nervous Guy, 27 sierpnia – Bubliczki.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_3667
Fismoll w Scenografii
Pikers & MFC w Formacie
mastemey
Mastemey w Andrzeju, nie denerwuj się

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*