003saPrzedostatnia odsłona tegorocznej LDZ Alternatywy za nami. W czwartek, 14 sierpnia na scenie w Art_Inkubatorze wystąpiła formacja Shy Albatross.

Zespół powołany przez Raphaela Rogińskiego, łączy muzycznie różne kultury – medium. Teksty zaczerpnięte z tradycji opowiadają o perspektywie kobiety, często postawionej w skrajnych sytuacjach. Tak więc obok lamentów, pieśni głodu i beznadziei, możemy usłyszeć teksty o kobietach gangsterach, czy obdarzonych paranormalnymi zdolnościami.

Łącznikiem jest kultura Ameryki w której zawarł się dramat i nadzieja kobiet przybywających do niej z własnej woli lub jako niewolnice. Instrumentarium zespołu jest odzwierciedleniem tej podróży; usłyszymy tu cymbały, balafon, gitarę, mandolinę, wibrafon i inne. Tak samo stylistycznie słyszymy tu bluesa by doszukać się w nim muzyki Afryki, a irlandzkie romanse mieszają się z muzyką najdalszej prerii.

Skład grupy: Natalia Przybysz – śpiew, Raphael Rogiński – gitara, mandolina, ngoni, Miłosz Pękala – wibrafon, santur, instr.perkusyjne i Hubert Zemler – perkusja, balafon, instr.perkusyjne.

/fot. Anita Andrzejczak

Zobacz także:

LDZ Alternatywa 2014: Fismoll (foto)

LDZ Alternatywa 2014: Skalpel (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC08486
Wysocki Maleńczuka w Wytwórni (foto)
Warszawskie Combo Taneczne w Filharmonii Łódzkiej (foto)
PICT_120_filtered
Soundedit 2010 – dzień 3 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*