Tegoroczna edycja Łódź Design Festival dobędzie się w dniach 12-22.05.2022. Hasło tegorocznej edycji to Re:generacja. Autorką tegorocznej oprawy graficznej jest Katarzyna Ludwisiak.

– Początek trzeciej dekady XXI w. to czas kolejnych zmian. Mamy wiele obaw, ale i nadziei, trzymamy się nostalgii, a z drugiej strony tworzymy odważne wizje przyszłości. To również moment na przebudowę różnych elementów naszego życia. Łódź Design Festival 2022 pod hasłem Re:generacja to zachęta do poszukiwania odpowiedzi na te wyzwania. Na festiwalu zaprezentujemy działania, które sprzyjają odbudowie zarówno indywidualnej, jak i systemowej. Poszukamy sposobów na zregenerowanie nie tylko środowiska naturalnego, ale i tkanki miejskiej, instytucji społecznych, a co najważniejsze – każdego z nas – mówi dyrektor ŁDF, Michał Piernikowski.

MAKE ME! OPEN CALL
Niezmiennie, od 15 lat festiwalowi towarzyszy konkurs make me!, który prognozuje nadciągające trendy, odważne idee, a co najważniejsze – wspiera młodych projektantów. Laureaci niejednokrotnie przekonali się, że jest on mocnym punktem dla dalszego rozwoju kariery. Tegoroczna pula nagród to 60.000 zł! Sponsorem nagrody specjalnej w wysokości 10.000 zł jest firma INTERPRINT Polska. Nabór projektów do make me! 2022 trwa do 28 marca. W konkursie mogą wziąć udział projektanci z całego świata, w wieku 20-35 lat. Pełny regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie makeme.lodzdesign.com.

NABÓR DO MUST HAVE
Na zgłoszenia do najbliższej edycji plebiscytu must have ŁDF czeka do 1 marca.
W tym roku oceniająca wszystkie zgłoszenia Rada Ekspertów szczególną uwagę poświęci propozycjom produktów, które odpowiadają na istotne potrzeby współczesnych konsumentów – idealnie nadają się do domowego biura, są wrażliwe społecznie, powstały w trosce o zasoby, nie tworzą zbędnych odpadów i pomagają dbać o zdrowie. Wszystkie zgłoszenia do plebiscytu przyjmujemy nieodpłatnie, a ich ilość jest nieograniczona. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie musthave.lodzdesign.com.

BIZNESUP! YOUNG – TRWA NABÓR
Rozpoczęła się rekrutacja do cyklu projektów dotacyjnych „BiznesUP! Young”. Na uczestników czeka wsparcie finansowe na uruchomienie działalności gospodarczej – w kwocie 23.050 zł oraz wsparcie pomostowe – 2.800 zł przez 6 miesięcy. Łącznie można uzyskać aż 39.850 zł na uruchomienie własnej firmy! Aby aplikować do projektu należy być osobą pozostającą bez pracy, mieć mniej niż 30 lat i mieszkać bądź uczyć się na terenie woj. łódzkiego.

Szczegółowe informacje odnośnie kwalifikacji oraz warunków uczestnictwa znajdują się na stronie: dotacjedlamlodych.pl lub pod numerem telefonu: 737 953 011.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Picasso_Pablo_Tte_de_jeune_fille
Picasso i Kandinsky w Muzeum Sztuki
Prime Time 2017 – informacje
Kalendarz Virako 2022

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*