LCJescape – escape room przy lotnisku

„Z każdym etapem było coraz trudniej, emocje sięgały zenitu. Czerpaliśmy z naszej wiedzy i doświadczeń z pracy zawodowej. Mieliśmy przy sobie wszystko, co gwarantowało przetrwanie, czyli latarki, pistolety i spray na komary – mówiła Joanna Prasnowska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej, która w drużynie służb mundurowych: Policji, Straży Miejskiej i Straży Granicznej, testowała nowy escape room przy ulicy Pilskiej.

„Wpływy kartelu z Sinaloa obejmują już nie tylko Meksyk, ale sięgają o wiele dalej. Boss kartelu El Chapo jest nieuchwytny i wodzi władze Meksyku i ich sojuszników z USA za nos. Jednak następuje przełom, DEA dociera do informatora, współpracownika El Chapo i dowiaduje się o wielkim przerzucie przez granicę w okolicy lotniska San Diego, który ma nadzorować sam El Chapo. DEA formuje grupę agentów i rozpoczyna misję o kryptonimie „CARTEL”.

To scenariusz nowego escape roomu, który powstał obok łódzkiego lotniska. Nazwa LCJescape pochodzi od „LCJ” – czyli skrótu IATA (Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych) określającego Port Lotniczy w Łodzi.

„Pomysł na zorganizowanie escape roomu obok lotniska zrodził się z chęci wykorzystania terenu należącego do naszego Portu, a także z pasji Łukasza – jednego z naszych pracowników. Na tej przestrzeni od dawna nic się nie działo. Tym działaniem pokazujemy, że nie tylko lotnisko zaczyna tętnić życiem, ale również tereny do niego należące. Chcemy przecież wszyscy, aby przestrzeń użytku publicznego, jakim jest nasze łódzkie lotnisko, przyciągała nie tylko pasażerów, ale również okolicznych mieszkańców. Mało być sexy i zaczyna być. Warto zwrócić uwagę, że miejsce, na którym zlokalizowaliśmy escape room, znajduje się w strefie niestrzeżonej. Nie trzeba więc przechodzić kontroli bezpieczeństwa, by się do niej dostać, a jednocześnie jest na tyle blisko lotniska, że widać i słychać samoloty podchodzące do lądowania, co znakomicie wpisuje się w scenariusz LCJescape. Postanowiliśmy stworzyć tu zatem miejsce rozrywki dla młodzieży i dorosłych” – mówi Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi.

Gracze (od 2 do 8 osób) w ciągu 100 minut muszą przejść trasę i rozwiązać zagadki. Pierwsza część wiedzie przez rozległy teren sąsiadujący z lotniskiem przy ulicy Pilskiej, druga część gry odbywa się w hangarze lotniczym. Scenografia i pomysłowość zagadek spowoduje, że każdy poczuje się jak w środku akcji o udaremnieniu przemytu narkotyków. Dla lepszego efektu można zapisać się na grę po zmroku.

Escape room przygotował Łukasz Całka, specjalista ds. ochrony środowiska Portu Lotniczego w Łodzi: „Scenariusz „Cartel” w LCJesape to nie jest typowy pokój zagadek zamknięty w czterech ścianach, to 100 minut przygody w zmieniającej się scenerii. Znajomi chodzący do escape roomów, próbowali mnie wciągnąć w tego typu rozgrywkę, jednak po wizycie w kilku typowych pokojach, brakowało mi właśnie tego elementu przygody, wczucia się w scenariusz. Realizując scenariusz „Cartel” realizowałem tak naprawdę wizję idealnej rozgrywki, w której sam chciałbym brać udział i dobrze się bawić. Duża powierzchnia naszej rozgrywki daje dodatkowe możliwości. Poza rozgrywaniem scenariusza, który jest „daniem głównym”, proponujemy również możliwość organizacji integracji, przyjęć z cateringiem i innych eventów po rozgrywce. W najbliższych dniach będziemy gościć uczestniczki wieczoru panieńskiego” – mówi Łukasz Całka, Mistrz Gry.

Jako pierwsi trasę LCJescape przeszli przedstawiciele służb mundurowych: starszy chorąży Joanna Gutowska (Straż Graniczna), Joanna Prasnowska i Jarosław Dudek (Straż Miejska) oraz Grzegorz Wawryszuk (Wydział Kryminalny Policji). Dla nich udaremnienie przemytu narkotyków nie było problemem.

„Współpraca zespołowa i doświadczenie spowodowały, że wyszliśmy z opresji, choć nie było łatwo” – powiedział komisarz Grzegorz Wawryszuk z Wydziału Kryminalnego II Komisariatu Policji w Łodzi.
„Z każdym etapem było coraz trudniej, emocje sięgały zenitu. Czerpaliśmy z naszej wiedzy i doświadczeń z pracy zawodowej. Mieliśmy przy sobie wszystko, co gwarantowało przetrwanie, czyli latarki, pistolety i spray na komary”– powiedziała Joanna Prasnowska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.

Od środy 27 czerwca, do escape roomu mogą już wchodzić wszyscy (od 15 lat samodzielnie, młodsi tylko pod opieką dorosłych). LCJescape jest otwarty od środy do soboty. Zapisywać się można przez stronę www.lcjescape.pl. Wstęp kosztuje od 180 zł za grupę do 8 osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *