Laureaci make me! 2019 (foto)

W piątek, 17 maja poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji make me!, jednego z największych międzynarodowych konkursów dla młodego pokolenia projektantów. Podczas gali otwarcia 13. Łódź Design Festival wręczone zostały trzy nagrody.

Nagrodę główną PARADYZ AWARD 50 000 zł, ufundowana przez Mecenasa Festiwalu – Ceramike Paradyz; otrzymali Patrick Henry Nagel i Nils Körner (Haus Otto) za projekt “The One Dollar Glasses”. Do rak tych niemieckich projektantów trafiła również nagroda specjalna w wysokości 5tys. zł, ufundowana przez sponsora LDF, firmę Interprint.

Nagrodzony projekt „One Dollar Glasses” w swobodny sposób bada możliwości wykorzystania drutu w produkcji okularów. Na całym świecie ponad 150 milionów ludzi potrzebuje okularów, ale nie ma do nich dostępu ani środków finansowych. Edukując ludzi w krajach rozwijających się i dostarczając im odpowiednich narzędzi do gięcia drutu, umożliwia się im samodzielna produkcje swoich własnych okularów. Celem projektu było zbadanie możliwości i ograniczeń systemu produkcji i materiałów takich jak stal sprężynowa, rury termokurczliwe i soczewki, dostępnych za mniej niż jednego dolara.

Nagrodę specjalna w wysokości 10 tys. zł, ufundowana przez Łódź Design Festival, otrzymał Mateusz Mioduszewski za projekt ASHka – ceramika z popiołu. Mioduszewski to student ASP w Katowicach na kierunku Wzornictwo Przemysłowe. Współpracuje z profesjonalnymi biurami projektowymi, instytucjami kultury oraz prywatnymi podmiotami. Specjalizuje się w projektach w dziedzinach wzornictwa, grafiki oraz fotografii. Ponadto interesuje się sztuka teatru i filmu, stad tez jego projekty i realizacje w dziedzinie scenografii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *