Laureaci 27. edycji Nagrody Złoty Ekslibris i 10. edycji Nagrody Superekslibris

Znamy już laureatów 27. edycji Nagrody Złoty Ekslibris i 10. edycji Nagrody Superekslibris Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Nagroda Złotego Ekslibrisu zostanie wręczona autorom:

Marcie Madejskiej za „Aleję Włókniarek” (Wydawnictwo Czarne) w kategorii : Najlepsza książka o Łodzi

Annie Rzędowskiej, Agnieszce Warchulińskiej, Renacie Wojtczak za „Piotrkowianki – portrety kobiet niezwykłych” (Wydawca: Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim) w kategorii: Najlepsza książka o Ziemi Łódzkiej

Alicji Woźniak za „Wzornik – szycie opoczyńskie, łowickie, sieradzkie” (Wydawca: Łódzki Dom Kultury) w kategorii: Najlepsze wydawnictwo albumowe o Ziemi Łódzkiej.

Jury nie przyznało Nagrody w kategorii Najlepsze wydawnictwo albumowe o Łodzi.

Nagrodę Superekslibris za całokształt dotychczasowych publikacji przyznano profesorowi Romualdowi Olaczkowi, Centrum Inicjatyw na Rzecz Rozwoju „Regio”, Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim oraz Maciejowi Malangiewiczowi i Jackowi Rutkowskiemu z Łowicza.

Do Nagrody „Złoty Ekslibris” ogółem zgłoszonych zostało 113 publikacji wydanych w roku 2018 i dostępnych w zbiorach Biblioteki.

Uroczystość wręczenia nagród laureatom odbędzie się 20 maja 2019 r. o godz. 12.00 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Nagrodą jest statuetka autorstwa artysty Rafała Frankiewicza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *