Lato w Teatrze Powszechnym w Łodzi

Choć większość teatrów w kraju prezentuje ostatnie spektakle w czerwcu i zaczyna przerwę urlopową, Teatr Powszechny w Łodzi – jak co roku – zaprasza łodzian na spektakle również w wakacje. 13 czerwca rozpoczyna się „Lato w Teatrze Powszechnym w Łodzi”, które trwać będzie aż do 28 lipca. Na dwóch scenach przy Legionów zobaczyć będzie można spektakle z Dużej i Małej Sceny w specjalnych, wakacyjnych cenach (20, 25 i 30 zł) – łącznie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt przedstawień. W ubiegłym roku kilka tysięcy biletów rozeszło się w kilka dni.

„Już od dłuższego czasu widzowie pytali nas, czy w tym roku również będziemy grać w wakacje. Nasze letnie spektakle bardzo mocno wpisały się w kalendarz łodzian, którzy co roku czekają na ogłoszenie repertuaru” – mówi dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi Ewa Pilawska. „Jesteśmy Teatrem blisko ludzi, to znaczy teatrem otwartym na wszystkich widzów. Chcemy, żeby jak najwięcej osób w okresie wakacyjnym mogło nas odwiedzić” – dodaje Pilawska.

Repertuar „Lata w Teatrze…” jest bardzo zróżnicowany. Na Dużej Scenie obejrzeć będzie można „Szalone nożyczki”, „Mayday 2” i trzy części teatralnego „serialu”, którego bohaterką jest Nadia (komedie „Boeing, Boeing”, „Pomoc domowa” i „Manewry weselne”). Na Małej Scenie widzowie zobaczą m.in. „Taniec albatrosa”, „Brancz” i „Siódmego anioła” oraz pięć spektakli, które prapremierowo prezentowane były podczas kolejnych edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych – „Tango Łódź”, „lovebooka”, „Ferragosto”, „Arcydzieło na śmietniku” i „Dryla”.

„Bardzo istotne dla mnie jest budowanie lokalności, dlatego cieszę się, że to właśnie nasze spektakle i aktorzy łódzkiego Teatru Powszechnego przyciągają tłumy” – zaznacza Ewa Pilawska. „Wakacyjna aura skłania też do marzeń. Działamy przy ulicy Legionów, która zawsze miała artystycznego ducha – były tu dwa teatry mieszczące dwa tysiące osób. Czasami wyobrażam sobie, że współcześnie ulica Legionów mogłaby być podobna do krakowskiego Kazimierza; mogłyby znaleźć się tu galerie, kawiarnie, pracownie, mali rzemieślnicy. Dałoby to Legionów nowego ducha” – mówi dyrektor Powszechnego.

Bilety na spektakle w ramach „Lata w Teatrze Powszechnym w Łodzi” można już kupować w kasie biletowej oraz online. Pełny repertuar dostępny jest na stronie www.powszechny.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *