letniascena2015Wakacje to martwy okres w teatrach. W Łodzi od lat przez pierwszy tydzień lipca działa jeszcze Teatr Powszechny. W lipcu i sierpniu czeka nas siedemnasta edycja Przeglądu Małych Form Teatralnych – Letnia Scena, a także Letnie soboty w Teatrze Małym.

W każdą środę lipca i sierpnia o godz. 19 w Domu Literatury rozpoczną się pokazy spektakli w ramach tegorocznej Letniej Sceny. Widzowie zobaczą siedem pokazów konkursowych oraz dwa przedstawienia towarzyszące. Bilety kosztują: 35 zł – w dniu spektaklu, 20 zł w przedsprzedaży.

W ramach XVII Przeglądu Teatralnego zobaczymy Diwę z udziałem Edyty Herbuś i Małgorzaty Bogdańskiej, MIÓD albo jak chciałam się bzykać z Tomaszem Schimscheinerem Teatru Ludowego w Krakowie, dwie sztuki Fundacji Pomysłodalnia z Rumii – This is not a love song, czyli miłość ci wszystko wypaczy oraz Być jak Charlie Chaplin, Moral insanity. Tragedia ludzi głupich na podstawie Ich czworo Gabrieli Zapolskiej, monodram Shirley Valentine oraz Requiem Pana Cogito.

Do tego dwa spektakle zrealizowane przez Dom Literatury w Łodzi – Wyznania komiwojażera wegług Trocin Krzysztofa Vargi oraz Tlen na podstawie tekstu Iwana Wyrypajewa – program dostępny jest tu.

W każdą sobotę lipca i sierpnia, od godz. 19:15 Teatr Mały w Manufakturze zaprasza wszystkich na letnie spektakle teatralne. Na scenie zobaczymy propozycje Teatru Małego – osiem lekkich i przyjemnych przedstawień m.in. Trzy razy łóżko, Dzieła wszystkie Szekspira w nieco skróconej wersji, czy najnowszą premierę Scenariusz dla trzech aktorek. Do tego koncert Ocalić od zapomnienia – piosenki Marka Grechuty – program dostępny jest tu.

Cena biletu na jedną sztukę wynosi 30 zł, 75 zł kosztuje karnet na trzy przedstawienia. Dodatkowo każdy bilet to specjalny kupon – zniżka 10% na kolację w kilku wybranych manufakturowych restauracjach.

Od 2 do 12 lipca działać będzie Teatr Powszechnym. Zobaczymy tam Szalone nożyczki, Stopklatkę i Brancz. Plus – Teatr Chorea zaprasza 10 lipca na sztukę Brzydal, a od 3 do 10 sierpnia na akcję Lato w Teatrze. Teatr Arlekin (Letnia Akademia Teatralna), Pinokio (w ramach projektu Letnie Punkty Kultury) i Powszechnym dla młodszych odbiorców organizować będą również imprezy wakacyjne – szczegóły w naszym kalendarzu imprez.

REPERTUAR DOSTĘPNY JEST TUTAJ

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
aoia
Próby w AOIA – zapowiedź
gnomy
Gnomy w AOIA
D52A4671
Tajemnice Wesołego Miasteczka na żywo w internecie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*