Koncerty, seanse filmowe „pod chmurą”, rowerowe wycieczki, oprowadzanie z lotu ptaka … moc atrakcji na aktywny wypoczynek sercu Łodzi.

                W EC1 Łódź nie zwalniamy tempa. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą lipcowych atrakcji, które czekają na wszystkich odwiedzających, jedną z największych łódzkich atrakcji turystycznych.

Centrum Nauki i Techniki EC1 zaprasza całe rodziny do wspólnego zwiedzania swojej stałej ekspozycji. Pięć pięter wystawy kryje w sobie historyczne eksponaty, współczesne symulatory oraz gry komputerowe. Pozwalają one prześledzić nie tylko historię wyjątkowego miejsca, jakim jest EC1 Łódź, ale i zapoznać się m.in. z wciąż używanymi technologiami produkcji prądu oraz rozwoju wiedzy i cywilizacji. Multimedialne elementy wystawy zaskoczą i zachwycą każdego. Niezapomnianym przeżyciem dla wielu będzie obejrzenie mappingu na historycznym turbozespole Brown Boveri, czy wejście na szczyt chłodni kominowej, z której to prezentuje się niesamowity widok na panoramę miasta.

https://centrumnaukiec1.pl/

Oprócz wystaw tematycznych zachęcamy do skorzystania z oferty Kina Sferycznego, mieszczącego się w imponującej, srebrzystej kuli ulokowanej w środku Centrum Nauki i Techniki EC1. W trakcie pokazów zabierzemy wszystkich m.in. „W Kosmos i z powrotem”, udamy się z wizytą do „Astronautów”, a także uzyskamy „Kosmiczny Paszport”. Repertuar kina przygotowywany jest z myślą o wszystkich grupach wiekowych, dlatego pokaz będzie idealną propozycją dla całej rodziny (w pokazach mogą brać udział wszyscy powyżej 5 roku życia). Pełen repertuar dostępny na naszej stronie internetowej:

https://bit.ly/3yttrC5

Wraz z Zarządem Zieleni Miejskiej – oddział Zielona Łódź już 10 lipca 2022 o godz. 12:00 zapraszamy wszystkich fanów dwóch kół do Centrum Nauki i Techniki EC1 na start „EC1 Nakręca. To cykl czterech bezpłatnych wycieczek rowerowych, które proponujemy osobom, ceniącym sobie zdrowy i aktywny wypoczynek. Tym razem uczestnicy wydarzenia wyruszą szlakiem „Zielonej Energii Miasta”. Trasy przejazdów i ciekawe opowieści w trakcie wycieczki zapewniają jak zawsze Animatorzy na co dzień pracujący w EC1 Łódź. Dla każdego, kto stawi się na starcie przygotowaliśmy atrakcyjną ofertę. Jest nią voucher, który w promocyjnej cenie 10 złotych, daje możliwość zwiedzenia Centrum Nauki i Techniki EC1 w wybranym przez siebie terminie. Więcej informacji wraz z dokładną mapą przejazdów można znaleźć na stronie:
https://centrumnaukiec1.pl/aktualnosci/ec1-nakreca-2022

            Letnie Półkolonie w Centrum Nauki i Techniki EC1 to doskonała wakacyjna atrakcja skierowana do młodych odkrywców, detektywów oraz ekologów. Dla wszystkich chętnych dzieci w wieku 7-12 lat przygotowaliśmy trzy ciekawe wątki tematyczne. Pierwszy z nich zatytułowany „Na tropie sprawcy”, kierujemy do młodych pasjonatek i pasjonatów kryminalistyki i detektywistycznych zagadek. Kolejny temat – „Odkrycia małe i duże”, zaciekawi małych wynalazców i wynalazczynie, przyszłych projektantów oraz projektantki, a także inżynierki i inżynierów. Ostatni wątek – „Kwietne opowieści” to oferta dla małych wielbicielek i wielbicieli ekologii i przyrody.

W każdym tygodniu uruchamiamy jednorazowo trzy grupy półkolonijne, a maksymalna liczba uczestniczek u uczestników jednej z nich może wynosić 15 osób. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Półkolonie są płatne – 750 zł od osoby. Kwota ta zawiera opłaty za:

  • opiekę nad dziećmi, którą sprawuje wykwalifikowana kadra, posiadająca wszystkie niezbędne uprawnienia,
  • wyżywienie, w skład którego wchodzą trzy pełnowartościowe posiłki dziennie,
  • realizację programu wraz z zajęciami tematycznymi i wydarzeniami towarzyszącymi, a także,
  • niezbędne ubezpieczenie uczestników.

Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie do każdego czwartku poprzedzającego datę rozpoczęcia wybranego turnusu, pod numerem telefonu: +48 42 600 61 00 wew. 1. Liczba miejsc pozostaje ograniczona, a wszystkie zapisane w wymieniony sposób osoby zostaną poinformowane o szczegółach w wiadomości zwrotnej. Więcej informacji z dokładnym harmonogramem, opisem zajęć, formularzami kwalifikacyjnymi i regulaminem dostępnych na stronie:

https://centrumnaukiec1.pl/aktualnosci/polkolonie-lato-2022

Wieczory dla Dorosłych powracają! Już 7 lipca o godzinie 19:00 razem z przewodnikiem Krzysztofem Olkuszem udowodnimy, że Łódź potrafi zachwycić nie tylko podczas spacerów jej ulicami. Równie oszałamiające wrażenie robi oglądnie jej panoramy z samego serca miasta, jedynego takiego punktu widokowego – dachu Chłodni Kominowej EC1 Łódź. Będzie to okazja, aby zobaczyć jak wygląda łódzki Manhattan i jak bardzo mamy zielone miasto. Wspólnie odkryjemy mniej znane oblicze Łodzi z jedynego punktu widokowego w centrum miasta. To tu powstała część kadrów pierwszego na świecie wideoklipu w pełni nakręconego z pokładu drona  do utworu „Ciebie też bardzo” – Męskiego Grania.

Wydarzenie będzie również kontynuowane w dwa pozostałe czwartki lipca. 14 lipca 2022, godz. 19:00 wspólnie zastanowimy się, czy komórki macierzyste to dla nas nadzieja przyszłości, czy jedynie szum medialny, a 21 lipca 2022 o tej samej porze nauczymy Was, jak z wieloletniego zakwasu upiec w domu chleb o ogromnej sile zdrowotnej, na zawsze żegnając głęboko mrożone pieczywo ze sklepów.

Spotkania są biletowane, a wejściówki dostępne są na naszej stronie:

https://bit.ly/WIECZORY_DLA_DOROSLYCH

Planetarium EC1 przygotowało niespodziankę dla wszystkich fanów muzyki rockowej! 15 i 29 lipca o godzinie 18:30 zapraszamy na niezwykłe widowisko muzyczne poświęcone muzyce Pink Floyd. „The Dark Side of The Moon” i „The Wall”, to  zilustrowane animacjami i wizualizacjami dzieła, które oddają hołd największym przebojom zespołu na kopule Planetarium EC1. Imponujący obraz w połączeniu z rewelacyjnym systemem nagłośnienia Dolby 5.1 powoduje, że fanów U2 czeka niezwykłe doznanie audiowizualne.

Pokaz muzyczny „Pink Floyd: The Dark Side of The Moon” jest przeznaczony dla widzów od 16 roku życia. Bilety na najbliższy pokaz w cenie 29 zł dostępne na stronie:

 

https://bit.ly/pokaz_muzyczny

 

Ulica Żywiołów w EC1 Łódź zaprasza do wspólnej, wakacyjnej zabawy. 3 piętra i 1 500 metrów kwadratowych eksperymentów i aktywności ruchowych wspierają wszechstronny rozwój dzieci. Oprócz regularnie prezentowanej ekspozycji zachęcamy także do skorzystania z atrakcyjnej oferty warsztatów sprawnościowych „Mądry jak kruk, zwinny jak galago”. W trakcie zajęć dowiemy się, czy sprawność to tylko siła i zwinność, wykonując wiele zręcznych zadań ruchowych. Na chętnych czekają ćwiczenia na koordynację, równowag i precyzję. Czekamy na wszystkie dzieci od 6. roku życia.

Więcej informacji dostępnych są na stronie:

https://ulicazywiolow.pl/

Zachęcamy do poznawania filmowej Łodzi, korzystając z propozycji letnich spacerów Szlakiem Łodzi Miasta Filmu UNESCO. Wraz z przewodnikiem dajemy możliwość dotarcia do miejsc, w których powstały sceny z najważniejszych dzieł polskiej kinematografii tj. „Ida” Pawła Pawlikowskiego, „W ciemności” Agnieszki Holland, „Powidoki” i „Ziemia obiecana” Andrzeja Wajdy, a także kultowe animacje – „Tango” Zbigniewa Rybczyńskiego oraz „Piotruś i Wilk” Suzie Templeton powstałych w Studio Se-ma-for. Ruszamy już 2,16 i 30 lipca o godzinie 16:00.

Szczegóły:

https://bit.ly/spacer_lodz_filmowa

W lipcowe poniedziałki po godz. 21:00 zapraszamy do wspólnego oglądania kina „pod chmurką”. W ramach wydarzenia TME Polówka 2022 Sekcja: Jeszcze Polska! na terenie EC1 Łódź zaprezentujemy najlepsze polskie produkcje, które mogą przekonać nawet największych kinosceptyków. Na wszystkich chętnych czeka m.in. szeroko doceniona polsko-szwedzka koprodukcja “Sweat”, czy “Najmro” – opowieść o jednym z najsłynniejszych złodziei epoki PRL. Wydarzenie jest bezpłatne, a pełen repertuar dostępny jest na stronie:

https://polowka.com/jeszcze-polska

                Letnie Brzmienia docierają do EC1 Łódź! W każdy lipcowy weekend będziemy gościć polskich wykonawców, którzy w trakcie plenerowych koncertów zaprezentują swoje największe przeboje.
8 lipca cykl koncertów w EC1 Łódź otworzy Sobel – jeden z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się artystów w Polsce, świetnie odnajdujący się zarówno w gatunkowym popie jak i hip hopie. Na naszej scenie w lipcu wystąpią również: Kaśka Sochacka, MROZU x Welcome Sessions, KULT, Kwiat Jabłoni, Artur Rojek, Mery Spolsky oraz Zalewski.

Bilety dostępne są na stronie:

www.letniebrzmienia.pl.

Szczegóły:

https://ec1lodz.pl/aktualnosci/letnie-brzmienia-2022

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
promised_land_B1_poster.02
Promised Land Art Festival
otwartawystawa
OtwARTA Wystawa 2014 – informacje, program
pszczola_miodna
Wielki Dzień Pszczół

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*