Lato na Piotrkowskiej

Łódzkie Centrum Wydarzeń przygotowało ofertę letnich wydarzeń kulturalnych. Będzie można wziąć udział w kameralnych koncertach, stand-upach oraz bajkowych spektaklach, a dodatkowo do harmonogramu powraca ulubiony cykl prezentujący songwriterów. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

 Od 6 lipca W każdą środę wakacji w Pasażu Rubinsteina odbywać się będą plenerowe koncerty z cyklu „Piotrkowska Kameralnie” przedstawiające różne gatunki muzyczne (od muzyki klasycznej po jazz i smooth).  Walorami wydarzenia jest możliwość bliskiego spotkania z muzyką, która zwykle zamknięta jest w salach koncertowych. Pojawienie się muzyków w przestrzeni miejskiego zieleńca nadaje pasażowi przy ul. Piotrkowskiej nowej funkcji i sprawia, że repertuar starannie wyselekcjonowanych zespołów dostępny jest każdemu. Wydarzenie złożone jest z 9 występów, wraz z finałowym koncertem uwielbianego przez widownię Piotrkowskiej big bandu. W razie niepogody wydarzenie zostanie przeniesione wewnątrz klubu „Siódemki” przy Piotrkowskiej 77. Start zawsze o g. 20.00.

Harmonogram:

06 lipca – Dixie Friends

13 lipca – Makowski, Jahr, Erenc

20 lipca – Wojtek Justyna Quartet

27 lipca – Balkan Spiryt

03 sierpnia – Hot d, Jazz Trio

10 sierpnia – Borkiewicz, Filipiak, Werner

17 sierpnia – Tara Gayan

24 sierpnia – Siergiej Wowkotrub Quartet

31 sierpnia – Big Band Fabryka Wełny

 

W ramach letniej sceny stand-up na Piotrkowskiej już od 2018 r. można zobaczyć najpopularniejszych polskich komików na żywo. Nie inaczej będzie w tym roku, a cykl „Stand-up Piotrkowska” 7 lipca znów powraca do Pasażu Rubinsteina, aby w każdy czwartek wakacji rozbawiać widownię zebraną w ogródkach znajdujących się tam lokali. W tym roku swoje programy zaprezentuje 9 komików, a całość poprowadzi dobrze znany fanom polskiego stand-up’u Adam Gajda. Start o g. 21.00. W razie niepogody, wydarzenie odbędzie się w Klubopiwiarni przy ul. Narutowicza 8/10.

Harmonogram:  

07 lipca – Wielkie otwarcie: Filip van der Brym & Rafał Sumowski

14 lipca – Paweł Chałupka

21 lipca – Mateusz Burkacki

28 lipca – Ewa Błachnio

04 sierpnia – Marta Łojek

11 sierpnia – Czarek Sikora

18 sierpnia – Bartosz Zalewski

25 sierpnia – Karol Kopiec

 

W sobotni wakacyjny wieczór, począwszy od 2 lipca, skrzyżowanie Piotrkowska – Traugutta będzie muzycznym przystankiem Songwriter Łódź Festiwal. Cykl koncertów plenerowych „pod zegarem” na trwale wpisał się w weekendowe plany łodzian, rozpoczynających wieczór na Piotrkowskiej od bliskiego spotkania z twórcami autorskich piosenek. Na Piotrkowskiej przy Woonerfie łodzianie będą mogli posłuchać materiału 6 polskich i 3 zagranicznych „songwriterów”,  wykonujących pisaną przez siebie muzykę. Start o g. 20.00. W razie niepogody, wydarzenie odbędzie się w Klubopiwiarni przy ul. Narutowicza 8/10. Harmonogram:

2 lipca – Maks Łapiński 

9 lipca – Wojtek Szumański 

23 lipca – Ragnar Ólafsson 

30 lipca  – Postman (UA)

6 sierpnia – Olaf Deriglasoff i Grzegorz Nawrocki 

13 sierpnia – Kamil Kowalski 

20 sierpnia – Kathia 

27 sierpnia – Patryk Pietrzak 

 

W wakacyjne niedziele ŁCW kontynuuje familijny cykl baśniowych spektakli skierowanych do dzieci. Już od 27 czerwca na Piotrkowską wraca „Baśniowa Piotrkowska” z plenerowymi teatrzykami o charakterze edukacyjnym i różnej tematyce. W programie Baśniowego Pasażu Róży znajdują się przedstawienia uznanych teatrów dziecięcych, których bohaterowie przekazują ważne życiowe nauki i najważniejsze wartości, które powinien znać mały człowiek. Wydarzenie dotychczas związane z dwoma lokalizacjami, z których widzowie niezaprzeczalnie preferowali magiczny Pasaż Róży. W związku z licznymi prośbami trwają jeszcze prace nad ustaleniem miejsca wydarzenia. Informacje o lokalizacji zostaną udostępnione na stronie www.lcw.lodz.pl oraz na social mediach ŁCW. Start każdego teatrzyku punktualnie o godz. 12.00 w każdą niedzielę wakacji aż do 29 sierpnia.

Harmonogram spektakli:

26 czerwca –  Rzecz o pieskach

03 lipca – Zimowa Kraina Czarów

10 lipca – Bajka o pomocnym Duszku i dobrych dzieciach

17 lipca – Przygody Zefirka i Spółki

24 lipca – Franek Włóczęga i Legend Księga

31 lipca – Balonowe Podróże

07 sierpnia – Cyrk w ogrodzie

14 sierpnia – Smocze opowieści

21 sierpnia – Kto tam

28 sierpnia –  Świnki 3

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *