Lato 2022, dokąd polecimy na wakacje z łódzkiego lotniska?

Turcja, Bułgaria i trzy greckie wyspy – to propozycje biur podróży na przyszłoroczne wakacje z wylotem z łódzkiego lotniska.

W tym roku 12 tys. pasażerów skorzystało z letnich czarterów z Łodzi do tureckiej Antalyi. Samoloty latały dwa razy w tygodniu wypełnione do ostatniego miejsca, a łódzkie biura podróży mówią, że nigdy jeszcze Turcja nie sprzedawała się tak dobrze. – Spotkaliśmy na lotnisku rodzinę, która dwukrotnie w czasie ostatnich wakacji wybrała się od nas na Riwierę Turecką korzystając z wygodnego połączenia – mówi Wioletta Gnacikowska, rzeczniczka lotniska.

Coral Travel – touroperator, który latem zorganizował czartery do Turcji, już sprzedaje wycieczki do Antalyi na 2022 rok. Kierunek wystartuje 15 czerwca, a loty zaplanowano dwa razy w tygodniu, dzięki czemu można wypoczywać w Turcji dowolnie – przez 7, 10 dni lub 14 dni.

W ofercie biur podróży z wylotem z Łodzi jest także Bodrum, leżące w Turcji Egejskiej. Wybierając ten kierunek można zwiedzić m.in. Efezu, Kapadocję, czy Pamukkale, ale także wybrać się w krótki rejs na grecką wyspę Kos. Loty do Bodrum mają się rozpocząć 5 czerwca.

Od 10 czerwca można będzie polecieć z Łodzi do Bułgarii. Samoloty do Burgas będą latały dwa razy w tygodniu. „Kierunek jest bardzo lubiany ze względu na ciepłe morze, klimat nie tak upalny, jak wokół Morza Śródziemnego, świetną kuchnię i dobre ceny. Niektórzy wybierają się do Bułgarii z sentymentu do dawnych czasów, kiedy wypoczynek w Słonecznym Brzegu, czy Złotych Piaskach kojarzył się Polakom z luksusem osiągalnym tylko dla wybranych” – mówi rzeczniczka Portu.

Łódzki touroperator Rainbow sprzedaje oferty z wylotem z Łodzi na dwie greckie wyspy – Zakynthos i Rodos. Loty na te wyspy oraz na Kretę proponują biuro podróży Grecos i TUI. Wszystkie greckie kierunki mają wystartować w pierwszych dniach czerwca 2022 r.

Oferty z wylotem z Łodzi są już w sprzedaży u największych touroperatorów – Coral Travel, ITAKA, TUI, Rainbow i Grecos oraz we wszystkich agencyjnych biurach podróży w całej Łodzi. Kupowanie wakacji w ofercie First Minute ma tę zaletę, że klient zwykle płaci teraz zaliczkę w wysokości od 5 do 15 proc. ceny, a dopiero miesiąc przed wylotem dopłaca resztę. W łódzkich biurach podróży usłyszeliśmy, że łodzianie chętnie wyjeżdżają na rodzinne wakacje all inclusive, by wynagrodzić sobie trudy pandemicznej rzeczywistości w kraju i – podobnie jak w poprzednie wakacje – raczej nie ma co liczyć w przyszły roku na oferty Last Minute.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *