lasmelinasW sobotę, 29 listopada o godz. 20 w Grandzie rozpocznie się impreza ska z udziałem grup: Las Melinas, CT-Tones i Soul Pistols. Bilety kosztują 20 zł.

Las Melinas to band założony w okolicach roku 2005 przez klawiszowca Grzegorza Badyla Maciejaka w Trzebielu, a inspiracją do jego powstania było ska! Legendy takie jak Laurel Aitken, Desmond Dekker i oczywiście The Skatalites. W dzisiejszej twórczości nie brakuje również nawiązań do drugiej, 2tone’owej fali ska i swingu. Wcześniej zespół występował na lokalnych scenach pod nazwą Melinians. Skład zespołu długo się krystalizował, aż do momentu dołączenia do zespołu puzonistów, Kuby Mroczkowskiego i Pawła Duziaka, basisty i realizatora nagrań zespołu Arka Bilińskiego (również zespół Bauagans), wokalisty Jacka Staronia, trębacza Michała Skuły, saksofonistów Bartka Opalińskiego i Grzegorza Strzelczyka. Perkusista to także członek zespołu Grunberg, Czarek Bednarczyk.

Dziś Las Melinas to band prezentujący ska z elementami rock’n’rolla i swingu.

Aktualny skład zespołu:
Paweł Duziak – puzon
Michał Skuła – trąbka
Arkadiusz Biliński – gitara basowa
Kuba Mroczkowski – gitara
Cezary Bednarczyk – perkusja
Bartek Opaliński – saksofon tenorowy
Grzegorz Strzelczyk – saksofon altowy
Grzegorz Maciejak – klawisze
Jacek Staroń – wokal

Toruński zespół CT-Tones jest kontynuacją muzycznej drogi powstałej w latach 90tych i cieszącej się dużym uznaniem zarówno w kraju jak i za jego granicami grupy SKAPOINT. Aktualnie odmłodzony i okrojony o sekcje dętą skład, z nowym repertuarem i niesłabnącym zaangażowaniem próbuje swoich sił na polskiej scenie, zarażając publiczność energią Early Reggae i Ska. Każdy kawałek to ogromna dawka żywych, melodyjnych i wpadających w ucho dźwięków. CT-Tones ma na swoim koncie dziesiątki koncertów. Zarówno tych mniejszych – klubowych, jak i większych – na plenerowych scenach, obok wielu znanych i cenionych grup. (m.in. zagraniczne: The Offenders, Les Ejectes, Dr. Ring Ding, czy polskie: Cała Góra Barwinków, The Bartenders, Paraliż Band, Luxtorpeda). Zespół miał również okazję dwukrotnie gościć na największym polskim festiwalu muzyki reggae w Ostródzie. Aktualnie, małymi krokami, grupa dąży do powstania debiutanckiego krążka.

Zespół Soul Pistols powstał w Olsztynie w 2011 r. z miłości do najpiękniejszej i najbliższej naszym sercom muzyki jaką jest Ska Rocksteady i Early Reggae. Składamy hołd legendom, ale odkurzamy też stylistycznie odmienne perełki nadając im nowy blask. Zespół nagrywa obecnie utwory na swój debiutancki album. Będą to covery klasycznych jamajskich utworów z polskimi tekstami jak i również przeboje znane wszystkim z innych nurtów muzycznych – lecz podane w nowy, świeży sposób. Wśród naszych inspiracji można znaleźć m.in. The Pioneers, Toots And The Maytals, Prince Buster, Ken Boothe, Max Romeo, Kinks, Roy Ellis, Melodians, Laurel Aitken, Bob Marley, The Aggrolites.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
wstawaj
Wstawaj! koncert dla Adama w DOMU
MAJOR SPZ i Mery Spolsky w Sodzie
hatrix
HatriX, Maggoth i Vendor of Tomorrow w Stereo Krogs

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*