_DSC0902W sobotę, 18 kwietnia w klubie Bedroom odbył się koncert Lao Che. Zespół wystąpił w Łodzi w ramach trasy promującej album „Dzieciom”.

Charyzma Spiętego w połączeniu ze świetnym brzmieniem całego zespołu owocuje faktem, że od kilku lat Lao Che jest uznawane za jeden z najlepszych, polskich zespołów koncertowych. Na scenie są zawsze pełni energii i pasji, którą zarażają publiczność. Nie inaczej było tego wieczora: ekipa Spiętego po raz kolejny wciągnęła słuchaczy w swój świat, pełen dwuznaczności i specyficznej, mistycznej aury.

W repertuarze zaprezentowanym łódzkiej publiczności nie mogło zabraknąć utworów z najnowszej płyty grupy. Z głośników popłynęła „Bajka o misiu”, „Tu”, „Dżin”, „Wojenka” czy „A chciałem sobie”, które muzycy rozbudowali o bogatą improwizację. Szybko okazało się, że materiał z płyty „Dzieciom”, nawiązujący brzmieniowo do albumu „Gospel”, idealnie sprawdza się na koncertach: afrobeatowy rytm utworów i melodyjne zaśpiewy wokalisty wprawiły publiczność w imprezowy nastrój, w którym tkwili do końca koncertu. Zespół zagrał także swoje najbardziej rozpoznawalne utwory: „Drogi Panie”, „Czarne kowboje”, „Hydropiekłowstąpienie” i „Dym”, podczas którego muzycy wypalili wspólnie fajkę pokoju.

joomplu:88982

Niesamowitą rzeczą w przypadku Lao Che jest umiejętność łączenia przez zespół różnych stylów, które chyba najłatwiej spiąć klamrą „rock”. Jednak pewien fragment twórczości grupy można zaliczyć do elektroniki i do hip hopu, po który muzycy sięgnęli m. in. wspólnie melorecytując utwór „Jestem psem”. Niezależnie od gatunku, jaki zdarza się uprawiać ekipie Lao Che, ich muzyka zawsze jest świeża, a wyjątkowego brzmienia grupy nie da się pomylić z żadnym innym.

Uderzające poczucie wspólnoty pomiędzy sceną, a widownią sprawiało, że publiczność wyraźnie domagała się przedłużenia koncertu. Niestety po kilku bisowych utworach zespół opuścił scenę i już nie pojawił  się na niej ponownie. W głowach pozostał szum i pobrzmiewające z głośników echo słów pożegnania, wypowiedzianych przez Spiętego: „z Bogiem!”.

fot. Joanna Wal

Zobacz także:

Lao Che i Pink Freud w Dekompresji (foto)

Lao Czesław Tour w Dekompresji (foto)

Spięty w Łódzkim Domu Kultury (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Andrzej_Olejniczak__Adzik_Sendecki_Quartet_11082011-5477gw
IV Letnia Akademia Jazzu: Andrzej Olejniczak & Adzik Sendecki Quartet (foto)
DSC07869
The Toobes w Scenografii (foto)
Pandemonium-0676
I Maraton Charytatywny Metal Cancer Music (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*