Lang Lang w Polsce! (wywiad wideo)

llKosmopolityczny, fascynujący i niezwykle zdolny fan piłki nożnej opowiedział nam o swojej karierze, zamiłowaniu do ping – ponga i prowadzonej działalności charytatywnej. Lang zadziwia pasją, europejskim stylem i legendarną skromnością obywateli Państwa Środka.

Oficjalna inauguracja Roku Chopinowskiego odbyła się, już w czwartek, na deskach Filharmonii Narodowej. 27-letni chiński pianista wykonał w Warszawie, wraz z Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją Antoniego Wita, koncerty f-moll i e-moll Fryderyka Chopina.

Niedzielny koncert był niewątpliwie najważniejszym łódzkim wydarzeniem stycznia, a dla Filharmonii im. Artura Rubinsteina niezaprzeczalnym, muzycznym wydarzeniem roku.

Tuż po przyjeździe do naszego miasta Lang znalazł chwilę na spotkanie z łódzkimi dziennikarzami. Posługując się znakomitą angielszczyzną, z pogodnym uśmiechem, chętnie odpowiadał na wszelkie pytania.

– Powinniśmy dzielić się naszymi myślami. Owszem, nasza pracą jest dawanie koncertów, ale pokazywanie swojego wnętrza, swoich myśli, pomaga innym zrozumieć muzykę przez pryzmat osobowości artysty – powiedział Lang, zapytany o swoje niezwykle otwarte, niemal niespotykane podejście do wielomilionowej publiczności.

Lang Lang to jeden z najsłynniejszych współczesnych pianistów, pełen pasji, kontrowersyjny, perfekcyjny i wizjonerski. 10 stycznia, właśnie w Łodzi rozpoczął wielką galą, obchody Roku Chopinowskiego. Pod batutą Daniela Raiskina zagrał I Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina.

– Daniel i ja, spotkaliśmy się tuż przed konferencją. Ponieważ w skład łódzkiej orkiestry, o ile mi wiadomo,  wchodzą niemal sami Polacy, jestem pewien, że Chopin jest obecny w ich wnętrzu, jest częścią ich krwioobiegu. Dlatego liczę na inspirujący koncert – zapowiedział pianista.

Ogromna popularność artysty sprawiła iż na wieczorną galę zabrakło niestety biletów. Cierpliwi i wytrwali melomani jednak, na godzinę przed koncertem mieli okazję do nabycia wejściówek w ograniczonej ilości.

Zobacz także: Oficjalna strona artysty

Lang Lang (ur.  1982) – chiński pianista. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku trzech lat pod okiem profesora Zhu Yafena. Dwa lata później wygrał pierwszy konkurs w rodzinnej miejscowości, wykonując swój pierwszy publiczny recital. Przełomem w jego karierze okazał się występ w zastępstwie André Wattsa w sierpniu 1999 roku podczas Festiwalu Ravinia, kiedy zagrał pierwszy koncert fortepianowy Czajkowskiego z towarzyszeniem Chicago Symphony Orchestra pod batutą Christopha Eschenbacha.


Lang LangLang LangLang LangLang Lang

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *