Za nami kolejna odsłona Letniej Akademii Jazzu. 12 sierpnia w Wytwórni najpierw wystąpił Wójciński/Szmańda Quartet, a potem Mietek Szcześniak i Krzysztof Herdzin z zespołem.

Wójciński/Szmańda Quartet to zespół czterech indywidualności muzycznych. Pomysłodawcami przedsięwzięcia są bracia Wójcińscy, którzy po latach niezależnej działalności w różnych składach postanowili stworzyć nową formację zapraszając do współpracy cenionego perkusistę Krzysztofa Szmańdę. Muzyka kwartetu oparta jest na swobodnej improwizacji, która w naturalny sposób przybiera formę zamkniętych kompozycji. Charakter muzyki tworzonej przez zespół jest wypadkową wielu doświadczeń i inspiracji każdego z wykonawców.

W drugiej części koncertu na scenie LAJ wystąpił Mietek Szcześniak, który z Krzysztofem Herdzinem wydał stworzył wyjątkową płytę z kategorii „Great American Songbook”. Składają się na nią utwory z repertuaru największych: Johna Lennona, Marvina Gaye’a czy Steviego Wondera. Na płycie znalazły się m.in. przeboje-sztandary, takie jak „Satisfaction”, „Yesterday” i „Tears In Heaven”.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
yapa41
Znamy gwiazdy 41. YAPY
Plastry Kultury 2021 – muzyka / płyta roku
The_Eden_House_20121026-2185
Soundedit 2012 – pierwszy dzień (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*