LAJ: Wójciński/Szmańda Quartet i Szcześniak/Herdzin (foto)

Za nami kolejna odsłona Letniej Akademii Jazzu. 12 sierpnia w Wytwórni najpierw wystąpił Wójciński/Szmańda Quartet, a potem Mietek Szcześniak i Krzysztof Herdzin z zespołem.

Wójciński/Szmańda Quartet to zespół czterech indywidualności muzycznych. Pomysłodawcami przedsięwzięcia są bracia Wójcińscy, którzy po latach niezależnej działalności w różnych składach postanowili stworzyć nową formację zapraszając do współpracy cenionego perkusistę Krzysztofa Szmańdę. Muzyka kwartetu oparta jest na swobodnej improwizacji, która w naturalny sposób przybiera formę zamkniętych kompozycji. Charakter muzyki tworzonej przez zespół jest wypadkową wielu doświadczeń i inspiracji każdego z wykonawców.

W drugiej części koncertu na scenie LAJ wystąpił Mietek Szcześniak, który z Krzysztofem Herdzinem wydał stworzył wyjątkową płytę z kategorii „Great American Songbook”. Składają się na nią utwory z repertuaru największych: Johna Lennona, Marvina Gaye’a czy Steviego Wondera. Na płycie znalazły się m.in. przeboje-sztandary, takie jak „Satisfaction”, „Yesterday” i „Tears In Heaven”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *