LAJ: China Moses i Jazzowy Chór Wytwórni (foto)

IMG_2339_kopiujW czwartek, 27 lipca w Wytwórni odbyła się kolejna odsłona Letniej Akademii Jazzu. Na scenie pojawił się Jazzowy Chór Wytwórni, a w drugiej części China Moses.

China Moses to amerykańska piosenkarka wykonująca jazz, soul i RnB, obecnie mieszkająca we Francji. Prezenterka francuskiej stacji MTV, aktorka i modelka. Córka legendarnej wokalistki jazzowej Dee Dee Bridgewater i reżysera Gilberta Moses. W wieku 18 lat wydała pierwszy singiel w stylu RnB zatytułowany „Time”, którym zaistniała na francuskim rynku muzycznym. Na swoim koncie ma sześć albumów. Występowała w filmach, teatrach, dubbingowała bajki i realizowała swoje teledyski. Eksperymentowała z gatunkami muzycznymi próbując sił w elektro hip-hopie oraz współpracując z francuskimi DJ-ami i producentami.

joomplu:126570

Jazzowy Chór Wytwórni jest zespołem składającym się z 23 wokalistów.  Pomysłodawcą i założycielem chóru jest Maciej Salski, który pełni funkcję dyrektora artystycznego zespołu od początku jego powstania. Zespół wykonuje głównie utwory a cappella, ale współpracuje również z instrumentalistami. Ich koncerty to dawka dobrej muzyki na wysokim poziomie artystycznym.

/fot. Natalia Zdziebczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *