_DSC7372_DxOZa nami kolejna odsłona tegorocznej edycji Letniej Akademii Jazzu. W czwartek, 16 lipca, w Wytwórni wystąpili – Magnolia Acoustic Quartet oraz Charles Lloyd.

Magnolia to młodzi muzycy, absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i studenci Akademii Muzycznej W Krakowie na wydziale jazzowym. W repertuarze zespołu znajdują się utwory autorskie pianisty Kuby Sokołowskiego. Magnolia nawiązuje do tradycji trzeciego nurtu i czerpie garściami z muzyki współczesnej. Nowojorska scena improwizowana i M-base w połączeniu z eksperymentami szkoły Darmstadt to dźwięki im najbliższe. Skład grupy: Patryk Dobosz, Mateusz Dobosz, Kuba Sokołowski i Szymon Nidzworski

joomplu:94479

Charles Lloyd –  Carlos Santana nazywa go międzynarodowym skarbem, „Jazz Wise” opisuje go jako żwawego 77-latka, który osiągnął status legendy saksofonu, a „New York Times” podkreśla, że jego koncerty przypominają pełne rozmachu spektakle, których trzeba doświadczać na żywo. Będą Państwo mieli taką okazję 16 lipca o godz. 20, gdy Charles Lloyd przyjedzie do Wytwórni na VIII Letnią Akademię Jazzu. Na przełomie lat 60. i 70. grał nowoczesny, progresywny jazz. Jego sztandarową formacją był kwartet, a najsłynniejszy z nich to ten z lat 1966-69 z Keithem Jarrettem, Cecilem Mcbee i Jackiem Dejohnettem. Pod koniec lat 80. rozpoczął trwającą do dziś współpracę z wytwórnią ECM, która zaowocowała wieloma niezwykle interesującymi produkcjami muzycznymi.

/fot. Sebastian Szwajkowski

Zobacz także:

LAJ 2015: Kuba Płużek i Monika Borzym (foto)

LAJ 2015: Konglomerat Big Band (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kawiarniaorigami_062
Kawiarnia Literacka z Origami (foto+wideo)
_MG_9229
Czesław Śpiewa w Dekompresji (foto)
sipr_06022010_raywilsongenesis_0011
GENESIS Klassik Ray Wilson & the Berlin Symphony Ensemble

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*