poster_LE3 sierpnia w Klubie Scenografia wystąpi duet Labyrinth Ear. Po nich zagra Diskollektive. Bilety kosztują 20/25 zł.

Labyrinth Ear to electro – duet powstały w Londynie, w którego skład wchodzą Emily J i Tom E. Inspiracją do ich twórczości jest m.in. muzyka filmowa, zagraniczny pop i techno. Dźwięki, które komponują można określić jako nastrojowe disco z hipnotyzującym, damskim wokalem przenoszącym słuchaczy w świat z pogranicza mistycznych filmów Dario Argento i tanecznego popu lat 80-tych. Ich pierwsza EPka ‘Oak’ została udostępniona internautom za darmo, w grudniu 2010 roku i od tej pory ściągnięto ją ponad 15 tys. razy. Z powodzeniem podejmowali się remiksowania artystów takich jak Alex Winston czy Local Natives. W 2011 r. Labyrinth Ear wydali własną interpretację ‘This how walk on the Moon’ Arthura Russella, która znalazła się na liście ‘Best Downloads of 2011’ magazynu XLR8R. Ich najnowsza 'mała płyta’ ‘Apparitions’ została doceniona przez takie portale jak Pitchfork czy The Fader.

Diskollektive – disco to nie tylko muzyka. To styl życia. Łódzko-warszawska formacja Diskollektive wie coś na ten temat. Zaprawieni w boju nie tylko na parkiecie i przy barze, ale również w radio (autorska Audycja Elektrodisko w Studenckim Radiu Żak Politechniki Łódzkiej 88,8 MHz; muzykę Diskollektive można też usłyszeć w paryskim Aquarium Radio), potrafią zachęcić do tańca zarówno długowłosą blondynkę w różowych szortach, jak i zblazowanego Kubańczyka przekonanego, że jest nowym wcieleniem Andy’ego Warhola.  Kolektyw didżejski w składzie: MMX, SJNET, jaYETI jak żaden inny potrafi sprytnie wyselekcjonować najsmaczniejsze kąski z lat 70., 80. i 90. i wpleść je do swojego seta. Zarówno nu-disco, Chicago house, jak i indie dance czy Balearic w ich miksach nie pozwolą usiedzieć w miejscu zbyt długo. Chyba, że jesteście totalnymi nudziarzami. Nadal czekają na propozycję zagrania afterparty po prywatnym koncercie Madonny w Moskwie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Symphonica_manufaktura_press4
Urodziny Manufaktury 2015 – informacje
legacytour-foto
Christ Agony, Thy Worshiper, Ragehammer w New York
DSC_7962
Mira – na obu brzegach tęczy w Teatrze Muzycznym

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*