laboratorium10 listopada o godz. 10 i 18:30 w Teatrze Muzycznym w Łodzi zobaczymy Laboratorium Szalonych Naukowców Mamy dla Was 2 podwójne bilety na spektakl (do wyboru: 10.00 lub 18.30).

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W treści wpiszecie „Laboratorium”, w treści maila napiszecie dlaczego chcecie bilety oraz swoje imię i nazwisko. Zabawę zakończymy w sobotę (5 listopada), o godz. 21. Laureatów konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenie otrzymają najciekawsze maile.

 Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony, zaproszenia otrzymały osoby, których maile rzpoczynają się od aneta-d… i magmag…

Program naukowego show „Laboratorium szalonych naukowców” to pokaz eksperymentów z różnych dziedzin nauki.

Każdy eksperyment zawiera krótke tłumaczenie. Ponieważ pokaz ma charakter rozrywkowy, nie zagłębiamy się w szczegółowe wyjaśnienia fizyki i chemii, jednak zawsze udzielamy informacji na temat zasad lub przepisów,  które są podstawą do tego eksperymentu.

Przykłady eksperymentów.

Szalona Piana

Reakcja egzotermiczna rozkładu nadtlenku wodoru w obecności pianowego agenta. Bardzo objętościowy i jaskrawy eksperyment. Setki litrów kolorowej pianki.

Ciepły śnieg

Demonstracja zdolności utrzymywania wody (właściwości poli akrylanu sody).

Ciekły azot

Kompleks eksperymentów wykazujących właściwości ciekłego azotu i innych gazów. Zmniejszenie i zwiększenie objętości, szybkie zamrażanie znajomych przedmiotów i substancji. Mgła na stole i ogromny wybuch azotowy.

Cewki Tesli

Kompleks eksperymentów z bardzo rzadko spotykanymi urządzeniami, generującymi wysokiej częstotliwości wyładowania elektryczne (zamek błyskawiczny). Jonizacja gazów i ich blask. Przesyłanie energii na odległość, bez przewodów. Singing błyskawica.Człowiek jako anteny emitera. Zmiana koloru absolutorium z pomocą jonów chemicznych soli. Kolorowy plazma w zamkniętych przestrzeniach

Theremin (instrument muzyczny, na którym grają bez dotyku)

Pierwszy muzyczny elektroinstrument (1918 rok). Historia, zasada działania, pokaz gry na instrumencie.

Historia powstania show

Laboratorium Szalonych naukowców – naukowe show, stworzony z nauczycielem chemii i reżyserem w 2010 roku. Oparte na humorze i demonstracji spektakularnych eksperymentów – naukowe show szybko stał się popularny. Programy łączą w sobie eksperymenty z różnych dziedzin nauki. Fizyka, chemia, polimery, ciekły azot i cewki Tesli okazały się interesujące nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.

Niezwykłę i łatwę do zrozumienia tłumaczenie i demonstracja skomplikowanych zjawisk przyciąga uwagę widzów i budzi zainteresowanie do wiedzy naukowej.

Bilety:
strefa I – 50 zł
strefa II – 40 zł
strefa III – 35 zł
strefa IV – 30 zł

Organizator show: Agencja koncertowa „PanKoncert”

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dominika-ziolo
Dominika Zioło w Szafie (zakończony)
jollyrogerband
Koncerty w New Yorku (zakończony)
kochanien_akredyt
Kochanie na kredyt w Teatrze Lutnia (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*