IMG_4266W czwartek, 12 lutego o godz. 19 w Filharmonii Łódzkiej rozpocznie się koncert La Noche Flamenca.

Flamenco to fuzja tańca, śpiewu oraz niepokornych rytmów, wystukiwanych na słynnych kastanietach. To muzyka, która zawsze wzbudzała wiele emocji, od nienawiści, poprzez radość i szczęście aż do gorącej i niepokornej miłości. Podczas Wieczoru Flamenco wystąpią hiszpańscy artyści w klasycznym składzie do flamenco – gitary, cajon, wokaliści oraz tancerze.

Na gitarze zagra Daniel Yague, profesor w Conservatiorio de Danza w Madrycie, kompozytor oraz gitarzysta współpracujący z tak wielkimi artystami jak Antonio Najarro – tancerzem, choreografem oraz dyrektorem Baletu Narodowego Hiszpanii, a aktualnie pracuje na stałe z Estela Alonso, jednym z młodych gwiazd tańca flamenco, który niedawno zdobył nagrodę dla najlepszego tancerza w prestiżowym konkursie „22 Certamen de Coreografía de Danza Española y Flamenco 2013”. Warto również dodać, iż Daniel Yague występuje na stałe w Teatro Real w Madrycie z własnymi kompozycjami oraz współpracuje z Orquestra Joven del Teatro Real w Madrycie.

Wokalistką wieczoru będzie Nieves Dias – znana na całym świecie piosenkarka flamenco, która rozpoczęła swą karierę występując w najbardziej znanych Tablao Flamenco w Hiszpanii takich jak Arc Cutlers, Café de Chinitas, El Corral de la Casa Patas, Moreria lub w historycznej Villarrosa.  Pracowała w latach 1999 – 2001 w Japonii w Teatro Carmen Hall, podróżowała po całej Azji z Compañía Ibérica de Danza, a z zespołem Flamencos en Route koncertowała na całym świecie podczas międzynarodowego tournee koncertowego. Artystka zdobyła szereg nagród m. in: pierwszą nagrodę w 1996 oraz 1996 na XVII oraz XVIII „Festival de Lo Ferro”, drugie miejsce na „V Ogólnopolskim Konkursie Cante Flamenco Villa De Guadamur”, była również finalistką „XXXXVI Festival del Cante de las Minas de La Union”. Brała również udział w licznych festiwalach muzycznych m. in.: w Międzynarodowym Festiwalu w Toronto „Tirgan” oraz w „Jeonju Sori Festival” w Korei.

Podczas La Noche Flamenca wystąpią również tancerze w choreografii Manuela Diaz, tancerza, absolwenta Real Conservatorio Profesional de Danza „Mariemma” w Madrycie. Manuel Diaz wystąpił w słynnym spektaklu „Don Juan” w choreografii Ángela Rojasa y Carlosa Rodrigueza, pracuje również na stałe z Ballet de Maria Rosa oraz „Talent Danza”, został również Dyrektorem Artystycznym Baletu Carmen Cantero.

La Noche Flamenca tak jak i kultura Hiszpanii, niezwykle różnorodna i barwna, intensywnie oddziałuje na zmysły i pozostawia niezapomniane wrażenia!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
JPEG_GRAFIKA
Agnes Obel w Wytwórni
dominikaziolo
Dominika Zioło w Klubie Scenografia
LDZ Alternatywa 2018 – sierpień

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*