KZIB vol. 13: Bolewski & Tubis

9 kwietnia o godz. 19:30 w 6 dzielnicy, w ramach cyklu Kultura z Innej Beczki, odbędzie się spotkanie z duetem Bolewski & Tubis połączone z minikoncertem. Wstęp wolny.

„Projekt Bolewski|Tubis jest przecięciem artystycznych dróg Radka Bolewskiego – perkusisty, kompozytora muzyki teatralnej znanego z zespołów takich jak L.Stadt, Fonovel oraz Macieja Tubisa – pianisty, kompozytora znanego głównie z autorskiego tria jazzowego Tubis Trio.

Mając różne doświadczenia byliśmy zaskoczeni, że połączenie naszych światów muzycznych zaowocowało projektem, w którym w pełni realizujemy nasze artystyczne dążenia: zamiłowanie do pisania piosenek oraz improwizację, w której jako jazzowi muzycy czujemy się doskonale i która daje nam wolność muzycznej wypowiedzi”.

Jedno zdanie na opisanie każdej z tych postaci to zdecydowanie za mało, dlatego serdecznie zapraszamy Was na spotkanie. Jak układa się ich muzyczna współpraca? Skąd czerpią inspiracje do improwizacji? Czy dogadują się poza zawodem muzyka? Jak żyje i tworzy im się w Łodzi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *