KŻ Orzeł Łódź przed meczami na Moto Arenie Łódź

W czwartek 21 kwietnia na Moto Arenie odbył się briefing prasowy poświęcony najbliższym meczom ligowym KŻ Orzeł Łódź. W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział Honorowy Prezes KŻ Orzeł Łódź Witold Skrzydlewski oraz trener Michał Widera.

– W piątek powinniśmy jechać mecz z ROW Rybnik, a w sobotę z Polonią Bydgoszcz. Deszcz chwilowo przestał padać, ale na torze jest błoto. Jeszcze w czwartek komisarz toru będzie decydował, czy mecz się odbędzie, czy też zostanie odwołany. W sobotę spotkanie dojdzie do skutku, gdyż prognozy są optymistyczne – powiedział Witold Skrzydlewski.

– Od rana jesteśmy na naszym torze. Widzimy, jaka jest sytuacja. Na ten moment określam szansę na rozegranie meczu 50/50. Decyzje zostaną podjęte, gdy przyjedzie komisarz toru. Był już na tym torze i wie, co spotkało nas ostatnio. Osobiście uważam, że lepiej przygotować się do meczu sobotniego, a w piąteki skorzystać ze słońca i dobrych prognoz, aby odpowiednio osuszyć i przygotować tor, który będzie naszym atutem w sobotę – stwierdził Michał Widera.

Szkoleniowiec KŻ Orzeł Łódź wypowiedział się również na temat pierwszego meczu drużyny w sezonie 2022. Łodzianie wysoko pokonali na wyjeździe Aforti Start Gniezno (55:35). – Zakładaliśmy, że będzie to bardzo ciężki bój. W pierwszej lidze nie ma słabych drużyn. Co prawda spodziewałem się, że w tym meczu zwyciężymy, ale byłbym hipokrytą twierdząc, że zakładałem aż tak wysoką wygraną. Cieszy nas to zwycięstwo. To również ważne pod względem mentalnym. Delikatnie jednak studzimy głowy, gdyż każdy przeciwnik jest ciężki. To utarty slogan, ale do każdego podchodzimy z szacunkiem i przygotowujemy się na 100% naszych umiejętności – zapewnia Michał Widera.

Trener łódzkiego zespołu zdecydował, że w piątkowym oraz sobotnim meczu wystąpią ci sami zawodnicy, którzy pojechali w spotkaniu w Gnieźnie. W składzie znaleźli się Luke Becker, Norbert Kościuch, Niels Kristian Iversen, Marcin Nowak, Brady Kurtz, Aleksander Grygolec oraz Mateusz Dul. – Na razie trzymamy się składu, który wygrał w Gnieźnie dość przekonywująco, choć mamy jeszcze nad czym pracować wewnątrz teamu. Nasze analizy przekazałem zawodnikom. Nie będziemy odsłaniać wszystkich kart, ale jeszcze czeka nas dużo pracy, aby pokazać optimum możliwości – przekonuje Michał Widera.

Szkoleniowiec wspomniał także o występie juniorów KŻ Orzeł Łódź podczas 1. rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów rozgrywanej w Częstochowie. Nasi młodzieżowcy zajęli w nich drugą pozycję. – Byliśmy na zawodach juniorskich. Zajęliśmy drugie miejsce. Mamy czterech równych zawodników, którzy pretendują do tego, aby być w pierwszym składzie. DMPJ jest świetnym polem do rozwijania własnych umiejętności. Im więcej jazdy, tym lepiej, zwłaszcza dla juniorów. Wierzymy, że będziemy mieli z nich w tym sezonie wiele pożytku – podsumował trener Widera.

Podczas konferencji prasowej Witold Skrzydlewski wspomniał o pogrzebie wieloletniego pracownika KŻ Orzeł Łódź, toromistrza Jana Piechowskiego. – W czwartek o godzinie 10:30 pożegnaliśmy na cmentarzu na Zarzewie Janka Piechowskiego. Można powiedzieć, że żył tu i mieszkał. Cały czas był na torze. Pracował z nami około 30 lat. Był to człowiek niezastąpiony. Zawsze można było na niego liczyć. Na pogrzebie było wielu ludzi, którzy szanowali Janka – powiedział Witold Skrzydlewski.

Od sezonu 2022 sprzedaż biletów na mecze odbywa się w dni powszednie oraz w dniu meczu na stadionie w kwiaciarni H. Skrzydlewska, a także w dni meczowe w dodatkowo otwartych kasach przy obiekcie. Bilety można nabywać także za pośrednictwem systemu sprzedaży kupbilet.pl. Szczegóły na www.orzel.lodz.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *