Kwiaty w DOMu

W niedzielę, 26 maja o godz. 20 w DOMu wystąpią Kwiaty.

Muzyka zespołu nawiązuje do brzmień lat 90., garażowego rocka z Ameryki, ale i shoegazowych hałasów, a więc słodkich melodii zespojonych z hałaśliwymi gitarami. Jest tu miejsce i na wybuch punkowej złości, i na pełną luzu, rozmarzoną niedbałość, która rzadko pojawia się w polskiej muzyce gitarowej.

Zespół Kwiaty został założony w Gdańsku w 2016 roku. W skład zespołu wchodzą: Maja Andrzejewska (solistka), Kajetan Krzemieniewski (gitara prowadząca), Wojciech Chroboczyński (gitara basowa), Jacek Frąś (zestaw perkusyjny). Wszystkie piosenki zespołu Kwiaty to autorskie kompozycje zespołu, wykonywane w języku polskim. Muzyka zespołu Kwiaty to pogranicze gatunków, a członkowie inspirują się głównie muzyką psychodeliczną, elektronową i Angelo Badalamentim. Modne, dynamiczne wpływy w kompozycjach zespołu pochodzą z muzyki rockowej. Zespół wykonuje swoją muzykę na żywo, bez użycia podkładów muzycznych, półplaybacków i playbacków. Zespół zastosuje sampler.

Zespół Kwiaty zrealizował i wydał swoją debiutancką płytę pt.: „Kwiaty”. Producentem płyty jest Mateusz Danek z Gdańska, producent i muzyk znany z takich projektów jak Wilga i Enchanted Hunters. Płyta zbiera dobre recenzje i zajęła 2 miejsce w plebiscycie Gazety Wyborczej, przegrywając jedynie z Hanią Rani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *