kwiatpaprociOd 29 czerwca 2010 roku w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym można oglądać wystawę Marcina Świniarskiego „Kwiat paproci”.

 
„Kwiat paproci” to, jak pisze sam autor, krótka opowieść z okolic Węglowic, notatnik swobodnie prowadzony z wypraw w okolice węglewickie. Zdjęcia powstały podczas pleneru fotograficznego „Sacrum-profanum 2009” który odbył się 5-6 sierpnia 2009 roku, a zarazem są zaproszeniem na następny tegoroczny plener.

Marcin Świniarski jest członkiem Łódzkiego i Sieradzkiego Towarzystwa Fotograficznego. Naucza w Sieradzu. W swych pracach utrwala miejsca często nie zwracające naszej uwagi, w których niedostrzegany ich piękna.

– Dla mnie Węglowice to temperatury dnia zimowego, dnia letniego. Zdjęcia z zapachem kliszy i barytu, czasem nieostrości na zdjęciach, czasem czerń tak czarna, że niemożna już nic więcej pokazać – czytamy w opisie przy zdjęciach. – Zanim dojechałem, to mieszkańcy już widzieli, że jedzie pan fotograf – opowiada autor. – Ta łąka przydrożna potem jeszcze wiele razy zadziwiała swoją mgłą poranną. Cała historia do przeczytania w ŁTF. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 12 lipca.

 
Kwiat paproci Marcina ŚwiniarskiegoKwiat paproci Marcina Świniarskiego Kwiat paproci Marcina Świniarskiego Kwiat paproci Marcina Świniarskiego
Kwiat paproci Marcina Świniarskiego Kwiat paproci Marcina Świniarskiego Kwiat paproci Marcina Świniarskiego

Zobacz także:
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_8510
Bałut portret własny w Muzeum Miasta Łodzi (foto)
mediatravelgalerialodzka
Ostatnie takie miejsca na Ziemi w Galerii Łódzkiej
DSC_5095
9. FPFWP: Young Fashion Photographers Now! (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*