kurwsW czwartek, 13 listopada o godz. 20 w Łodzi Kaliskiej wystąpi grupa Kurws. Jako support pojawią się Ukryte zalety systemu. Bilety kosztują 15/20 zł.

(the) Kurws powstało w maju 2008 roku, jako nieoczekiwana konsekwencja sesji ping pongowej. Od tamtego czasu wspólnie poszukują, nie tyle w obszarach konkretnego gatunku, co u podstaw rockowego “tworzywa”, ekspresji i brzmień.

To warsztat pracy gdzie improwizacje przenikają się z kompozycjami, które są zastygłym w formie zapisem procesu ich powstawania. Za pomocą repetycji, rekombinacji, wariacji i kontrastów igrają z pamięcią i oczekiwaniami. Post punk, krautrock, rock in opposition, funk, no wave – sposoby grania, motywy, riffy, które słyszeliśmy nie jeden raz, zaprezentowane są w zupełnie innych kontekstach – tutaj są wypreparowane z oryginalnego otoczenia, umieszczone obok siebie, użyte na nowy sposób, poddane dekonstrukcji i swoistej destylacji.

Zadebiutowali w 2011 roku albumem „Dziura w getcie” (Qulturap, Oficyna Biedota, Trująca Fala, Blinded), który doczekał się swojej amerykańskiej edycji nakładem Bat Shit Records. Zagrali dziesiątki koncertów w całej Europie. Wierni poplecznicy ducha DIY. W maju 2014 roku nakładem wytwórni Gusstaff Records ukazał się ich drugi album „Wszystko co stałe rozpływa się w powietrzu”.

Skład zespołu: Dawid Bargenda – perkusja, Hubert Kostkiewicz – gitara, Jakub Majchrzak – gitara basowa, Piotr Zabrodzki – klawisze, Oskar Carls – saksofon tenorowy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plich
Wojtek Pilichowski w Improwizacji
fireball
Lux Perpetua, Fireball, Reign Of Fire, Rain in Florence w Andrzeju, nie denerwuj się
Tak Brzmi Miasto: Inkubator

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*