KURWS w Żarty Żartami (zakończony)

033kurwsW piątek, 6 października o godz. 20 w Żarty Żartami wystąpi formacja Kurws. Bilety kosztują 15 zł, Mamy dla Was 1 podwójne zaproszenie na to wydarzenie.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „KURWS”, w komentarzu podacie swoje imię i nazwisko. Visy otrzymają dwie pierwsze osoby, które zgłoszą się do konkursu. Zabawę zakończymy 5 października o godz. 22, powiadomimy o wygranej drogą mailową.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony, zaproszenie otrzymała osoba, której mail rozpoczyna się od witj…

Dawid Bargenda – perkusja
Hubert Kostkiewicz – gitara
Jakub Majchrzak – gitara basowa

Zespół KURWS działa jak otwarty warsztat pracy gdzie improwizacje przenikają się z kompozycjami. Za pomocą repetycji, rekombinacji, wariacji i kontrastów, igrają z pamięcią i oczekiwaniami. Post punk, krautrock, rock in opposition, funk, no wave – sposoby grania, motywy, riffy, które słyszeliśmy nie jeden raz, zaprezentowane są w zupełnie innych kontekstach – tutaj są wypreparowane z oryginalnego otoczenia, umieszczone obok siebie, użyte na nowy sposób, poddane dekonstrukcji i swoistej destylacji.

Zadebiutowali w 2011 roku albumem „Dziura w getcie” (Qulturap, Oficyna Biedota, Trująca Fala, Blinded), który doczekał się swojej amerykańskiej edycji nakładem Bat Shit Records. W 2014 roku nakładem Gusstaff Records ukazała się ich druga płyta „Wszystko co stałe rozpływa się w powietrzu”, która już kilka tygodni po premierze stała się płytą dnia w prestiżowej, nowojorskiej rozgłośni WFMU. Rok później winylowa edycja ukazała się pod szyldem holenderskiego Red Wig i francuskiego Gaffer Records.

Mają za sobą grubo ponad dwieście koncertów w całej Europie. Tego lata w ramach trasy koncertowej przejechali całą Rosję, od Sankt Petersburga, przez Syberię aż do lśniącego w słońcu wybrzeża Władywostoku. Są najprawdopodobniej pierwszym polskim zespołem, który podjął się takiego wyzwania. Na 29 września 2017 Gusstaff Records zapowiada ich najnowszy, pełnowymiarowy album pod tytułem „Alarm”. Winylowa edycja kilka dni później ukaże się pod szyldem Red Wig, francuskiego Et Mon Cul C’est Du Tofu? i włoskiego Jacob Records.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *