Kulturalne imieniny ulicy Traugutta

trauguttaW sobotę, 19 czerwca, odbędą się Imieniny Romualda – całodniowe wydarzenie kulturalne zorganizowane wspólnie przez przedsiębiorców i instytucje z ulicy Traugutta.

 

Od godz. 13 w okolicach sklepu Blud (Traugutta 14) smaczną selekcję wyjątkowych dźwięków będzie serwował dj Cookie Monster, znany z cyklu imprez Soul Confectionery. W rytm jego muzyki od 14 artysta o pseudonimie MICADO ARQSHARI będzie tworzył mural pod hasłem „Boochomazy na żywo” na szczytowej ścianie kamienicy przy Traugutta 9.

Dla zainteresowanych historią Łodzi, również o godz. 13, rozpocznie się spacer ulicą Traugutta z przewodnikiem, Anią Maksymowicz. Zbiórka na rogu Piotrkowskiej i Traugutta przy hotelu Grand. Oprócz anegdot i faktów dotyczących samej ulicy i budynków bardzo interesująco zapowiada się zwiedzanie wnętrz hoteli Grand i Savoy (Savoy zaprasza tego dnia na drzwi otwarte). Emocjonującym finałem wycieczki będzie podziwianie panoramy miasta z dachu wieżowca Textilimpexu (w 10-osobowych grupach, wymagane płaskie obuwie). Aby nikt nie zgłodniał tak wysoko od ziemi, Pizzeria Paragon zaprasza wcześniej wszystkich spacerowiczów na specjalny poczęstunek.

Łódzki Dom Kultury przygotował na ten dzień specjalne warsztaty w plenerze, na skwerze pomiedzy ulicą Traugutta i Sienkiewicza. Od 15 do 18 odbędą się warsztaty street artu i grafitti dla młodzieży, a dla dzieci warsztaty rysunku wielkoformatowego. Od 16.30 w tym samym miejscu będziemy mogli podziwiać popisy breakdancerów.

Od 18 Restauracja Locanda zamieni się w wybieg dla modelek. Zobaczymy kolekcje: ESK, Retrovintage i Evy Fidziukiewicz. Ubrania Retrovintage będzie można nabyć konsultując ich zestawienie ze stylistą. Wydarzeniem będzie również aukcja okolicznościowych T-shirtów i pojedynczych modeli toreb autorstwa Małgorzaty Czudak. Całość wzbogacą fotografie autorstwa Patrika Skoniecznego.

Na koniec dnia klubokawiarnia Owoce i Warzywa zaprasza na dwa „występy na wynos”. O 19, na chodniku przy Traugutta 9 wystąpi awangardowy artysta – Łukasz z Bałut, a 20 czołowi przedstawiciele polskiej sceny alternatywnej – Psychocukier. Święto zakończy kompilacja surrealistycznych filmów z lat 30. wyświetlanych na fasadzie kamienicy przy Traugutta 12.

Przez cały dzień na degustacje zaprasza salon win – Pinot, a nowy Bar 13 w dawnej Grandce zaprasza na degustację win i kuchni włoskiej.

– Chcemy zachęcić ludzi do częstszego spędzania czasu na ulicach miasta. Bogactwo autorskich pomysłów i wielkomiejski charakter ulicy Traugutta jest do tego doskonałym powodem – mówią inicjatorzy wydarzenia – Ania i Michał z Owoców i Warzyw.

– Postanowiliśmy wzajemnie się wspierać i działać dla dobra naszej ulicy i w konsekwencji całego miasta. Chcemy dać przykład, że mając chęci do działania, otwarte głowy i pozytywne nastawienie można zrobić coś wartościowego dla siebie i dla ogółu – mówią zgodnie najemcy z Traugutta.

 


Program godzinowy imienin

12:00 – 20:00 Degustacje delicji wszelakich:

Bar-13 Hotelu Grand (róg Traugutta i Piotrkowskiej) – wina i kuchnia włoska
Salon Pinot (Traugutta 5) – wina świata
Chateau Rouge (Traugutta 14) – wina francuskie

12:00 – 24:00 Wystawa Fotografii Patrika Skoniecznego (Locanda, Traugutta 3)

13:00 – 16:00 DJ COOKIE MONSTER przed sklepem Blud (Traugutta 14)

13:00 – 15:00/16:00 spacer ulicą Traugutta z przewodniczką – Anną Maksymowicz – historia ulicy, zwiedzanie Hoteli Grand i Savoy. Finał na dachu Textilimpexu!

14:00 – 16:00 Malowanie muralu – MICADO ARQSHARI (szczyt kamienicy Traugutta 9)

15:00 – 18:00 Warsztaty ŁDK-u ze streeta artu i malowania wielkoformatowego + pokazy breakdance’u (skwer „pod motylem” – Sienkiewicza/Traugutta)

18:00 – 19:00 Pokazy mody w Locandzie (Traugutta 3) – ESK, RETROVINTAGE, EVA FIDZIUKIEWICZ, ANNAMARITA

19:00 – 24:00 Aukcje T-shirtów i toreb MAŁGORZATY CZUDAK

19:00 – 19:30 Show „na wynos” – koncert ŁUKASZA Z BAŁUT (chodnik przed klubokawiarnią Owoce i Warzywa, Traugutta 9)

20:00 – 21:00 Show „na wynos” – PSYCHOCUKIER akustycznie (chodnik przed klubokawiarnią Owoce i Warzywa, Traugutta 9)

21:00 – 22:00 Kompilacja surrealistycznych filmów (Bunuel, Man Ray, Jean Cocteau) wyświetlanych na fasadzie kamienicy przy ulicy Traugutta 12 (świecimy z Owoców i Warzyw – Traugutta 9)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *