KtN_928 września w parku w WI-Mie (dawna Widzewska Manufaktura) odbyła się trzecia łódzka edycja akcji Kultura to Natura czyli Zamień odpady na kulturalne wypady.

Tym razem zbierano kartoniki po napojach (np. mleku, sokach), zużyte baterie a w zamian za nie można było dostać atrakcyjne gadżety, a także bilety do łódzkich ośrodków kultury. Zbierano także plastikowe nakrętki od butelek, które zostaną przekazane rodzinnemu domowi dziecka – Dom Wielkiej Cioci.

Niektórzy przynieśli na akcję naprawdę imponujące ilości surowców wtórnych. Celem akcji jest edukacja ekologiczna i kulturalna, a także szeroko rozumiana integracja. Jej głównym współorganizatorem i pomysłodawcą jest Dominik Dobrowolski – wrocławski ekolog i podróżnik z działalnością którego można się zapoznać zaglądając na stronę: www.cycling-recycling.eu Łódzkim organizatorem była Spółdzielnia Socjalna „Spóła Działa”. Akcja nie odbyłaby się bez wsparcia wyspecjalizowanych w recyklingu kartoników partnerów: firmy Rekarton i Prokarton.

Zwieńczeniem tegorocznej akcji był koncert, nie zważających na jesienne chłody i wszelkie przeciwności, emanujących muzycznym szaleństwem – Elektrycznego Węgorza i wyginającego śmiało ciało Łukasza z Bałut.

Patrząc na obecne i nadchodzące wydarzenia (Re:CYKL, Zbiórki elektrośmieci – Eko targi w Off Piotrkowskiej itp.) widać, że w Łodzi zapanowała bardzo chwalebna moda na recykling.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Monopolis – podsumowanie roku 2021
10. urodziny Plastra Łódzkiego
IMG_5030
Wystawy kwiatów i roślin ozdobnych Łódź 2013 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*