Kultura odporna to kolejny projekt Miasta, który jest odpowiedzią na trudny, pandemiczny czas w którym przyszło nam dzisiaj funkcjonować a artystom tworzyć i działać w zupełnie innych warunkach. Pokazujemy, że nasi łódzcy twórcy, animatorzy kultury nie zasypiają w oczekiwaniu na „lepsze czasy” tylko działają, tworzą. Często nie znamy ich twarzy dlatego nasza kampania ma na celu przybliżenie ich sylwetek mieszkańcom Łodzi i nie tylko.

– Z ogromną przyjemnością prezentujemy  następny kulturalny projekt Miasta: Kultura odporna. Niestety kolejny miesiąc  mierzymy się z nieznaną i niespotykaną dotąd sytuacją pandemiczną.  Wszyscy mamy ograniczone możliwości działania i  pracy a artyści tworzenia. Staramy się ich wspierać i promować. Dzisiaj poznacie Państwo kilkanaście osób tworzących łódzką kulturę. Są wśród nich aktorzy, performerzy, muzycy, filmowcy, tancerze i fotografowie.  Dziękujemy im za to, że działają, tworzą, pomagają nam przetrwać tak trudny dla wszystkich czas – powiedziała  Małgorzat Moskwa- Wodnicka, wiceprezydent Miasta Łodzi 

– Kultura była zawsze odporna. Sprawiała, że przetrwaliśmy wiele historycznych burz i nawałnic. Mamy nadzieję, że i teraz, dzięki wspólnym działaniom przetrwamy czas pandemii i wrócimy do Widzów i Słuchaczy z nowymi siłami i nowymi pomysłami. Projekt realizowany jest przez Wydział Kultury oraz Biuro Promocji i Nowych Mediów UMŁ. Mamy nadzieję, że to dopiero początek , chcemy bowiem prezentować łódzkich twórców cyklicznie. Rozpoczynamy dzisiaj w citylightach i już przygotowujemy kampanię w mediach społecznościowych – powiedział Marcin Derengowski, z-ca dyr. Wydziału Kultury UMŁ.  

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
100-letnia ,,Wigencja” już ma dach, nowe stropy i ściany (foto)
lapid2
Powstaje Lapidarium Detalu Architektonicznego
DSC_0105
Bałucka Latarnia znów zaświeci (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*