Kultura Dostępna w styczniu

Miniony rok w kinach upłynął pod znakiem polskich filmów. Rodzima kinematografia przeżywa prawdziwy rozkwit, czego dowodem jest ilość filmów, które trafiły na wielki ekran. Tym kinomanom, którzy nie byli w stanie obejrzeć wszystkich produkcji, z pomocą przychodzi cykl czwartkowych spotkań w kinach Helios – Kultura Dostępna.

Emocje po Sylwestrowej nocy jeszcze nie opadły, a Helios ponownie zaprasza do kin i otwiera listę pokazów już 6 stycznia filmem „Bo we mnie jest seks”, w którym widzowie poznają życie Kaliny Jędrusik. Znana z kontrowersyjnych wypowiedzi, epatująca seksapilem i żyjąca według własnych zasad, a przy tym niesamowicie uzdolniona wokalistka wyprzedzała czasy, w których żyła. Tydzień później widzowie poznają dramatyczną historię bohaterki filmu „Lokatorka” – Janiny Markowskiej oraz jej nierównej walki z systemem reprywatyzacyjnym. Film obnaża niszczące zwykłych obywateli mechanizmy polityczno-finansowe zasługujące na miano mafijnych. Jest to kino społecznego niepokoju, to jeden z filmów opatrzonych znakiem: „Stop, nie przegap”!

Na 20 stycznia zaplanowany został pokaz filmu „Śmierć Zygielbojma ukazujący losy żydowskiego działacza politycznego, który w ramach protestu przeciwko bezczynności świata wobec tragedii Holocaustu popełnia samobójstwo. Narratorem historii jest młody brytyjski dziennikarz, który po śmierci Zygielbojma zaczyna interesować się sprawą i stara się nagłośnić to, o co walczył tytułowy bohater. 27 stycznia Helios zaprezentuje komedię w gwiazdorskiej obsadzie – „Teściowie”, w której widzowie zostaną zaproszeni na niecodzienne wesele. Uroczystość podczas której goście, rodzina udowadniają sobie dlaczego spotykają się tylko „od święta”!

Seanse w ramach cyklu Kultura Dostępna wyświetlane są w każdy czwartek o godzinie 13:00 oraz 18:00. Projekt jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.kulturadostepna.pl oraz www.helios.pl/kultura_dostepna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy