Kultura Dostępna w maju

Polskie filmy cieszą się dużą popularnością wśród widzów Heliosa. Cykliczne spotkania w ramach projektu Kultura Dostępna pozwalają im zobaczyć wiele wartościowych produkcji w atrakcyjnej cenie. Majowe propozycje sprostają oczekiwaniom najbardziej wytrawnych kinomanów.

 

Podczas pierwszego majowego pokazu widzowie poznają bliżej życie największej skandalistki w PRL – Kaliny Jędrusik w filmie „Bo we mnie jest seks”. Znana z kontrowersyjnych wypowiedzi i żyjąca według własnych zasad wokalistka wyprzedzała czasy w których żyła. Ikona popkultury wykreowana przez Marię Dębską, oddała w zjawiskowy sposób ducha lat 60-tych, ukazując przy tym blaski i cienie kariery swojej bohaterki. 12 maja widzowie zobaczą natomiast Sławomirę Łozińską w przejmującym dramacie społecznym „Lokatorka”. Film ukazuje nierówną walkę jednostki z systemem i obnaża niszczące mechanizmy polityczno-finansowe. Główna bohaterka przeciwstawia się mafii reprywatyzacyjnej, która próbuje pozbawić dachu nad głową mieszkańców jednej z warszawskich kamienic. Kobieta znika w tajemniczych okolicznościach, a policja wpada na trop intrygi, w którą zamieszani są politycy, członkowie palestry oraz agencji dawnych służb.

 

19 maja widzów rozbawi komedia omyłek „Biały potok”, której bohaterami są dwa mieszkające po sąsiedzku małżeństwa. Wpadają w spiralę życiowych nieporozumień starając się z nich wydostać. Wzajemne podejrzenia, powiązania finansowe oraz niewinne z pozoru kłamstwa nakręcają spiralę nieporozumień. Emocje sięgają zenitu! Filmem zamykającym majowe spotkania z polskim kinem jest „Sonata”. Autentyczna historia Grzegorza Płonki, młodego, zdeterminowanego chłopaka, który pokonał przeciwności losu i udowodnił światu, że w życiu wszystko jest możliwe! Błędna diagnoza w kierunku autyzmu okazuje się niedosłuchem. Zabieg wszczepienia implantu przywraca nie tylko słuch, ale i szansę na spełnienie marzeń o zostaniu pianistą. Seans zaplanowany jest na 26 maja.

 

Seanse w ramach Kultury Dostępnej wyświetlane są w każdy czwartek o godzinie 13:00 oraz 18:00. Projekt jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK. Szczegóły dostępne są pod adresem: www.kulturadostepna.pl oraz www.helios.pl/kultura_dostepna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy