Kultura Dostępna w listopadzie

Jesienna aura zachęca do nadrobienia zaległości kinowych. Widzom, którzy nie mieli okazji wybrać się wcześniej na rodzime produkcje filmowe, z pewnością przypadnie do gustu repertuar cyklu Kultura Dostępna. W listopadowej odsłonie na ekranach kin Helios zaprezentowane zostaną aż cztery filmy, które zapadną na długo w pamięci kinomanów.

 

W czwartek 3 listopada zostanie wyświetlony metafizyczny dramat „Przejście” traktujący o połączeniu świata żywych ze światem umarłych. Główna bohaterka filmu umiera, ale buntuje się. Nie zgadza się na śmierć. Pogodzenie się z tym faktem, ma przynieść ulgę jej oraz jej bliskim.

 

Tydzień później na fanów kina patriotycznego czeka mocny rozdział polskiej historii w filmie „Orlęta. Grodno ‘39”. To pierwsza produkcja o agresji wojsk sowieckich na Polskę we wrześniu 1939 roku. Produkcja przedstawia historię heroicznej walki cywilnych mieszkańców Grodna, w dużej mierze harcerzy i młodzieży szkolnej z rosyjskim najeźdźcą.

 

17 listopada widzowie poznają bohaterów filmu „Cicha ziemia” – Annę i Adama w trakcie urlopu we Włoszech, który zamiast przynieść ukojenie odkryje głęboko skrywane emocje, a do głosu dojdą mroczne instynkty. Inteligentny i gęsty od emocji dramat, który warto zobaczyć na dużym ekranie.

 

Jako ostatni w tym miesiącu zaprezentowany zostanie film „Mój dług”. 24 listopada widzowie zobaczą wstrząsającą historię Sławomira Sikory, która wydarzyła się w latach 90-tych w Warszawie. To dramat zwykłego człowieka prześladowanego przez bezwzględnego bandytę. Finalnie doprowadzony do ostateczności bohater dokonuje strasznej zbrodni.  Trafia do więzienia, gdzie musi walczyć o przetrwanie.

 

Projekt Kultura Dostępna jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK. Szczegółowe informacje czekają pod adresem: www.kulturadostepna.pl oraz www.helios.pl/kultura_dostepna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy