Kultura Dostępna w Kinie Helios

Do końca roku na ekranach kin Helios w całej Polsce, w ramach projektu Kultura Dostępna, widzowie zobaczą aż pięć wyjątkowych filmów polskiej produkcji! Tradycyjnie do różnorodnego repertuaru cyklu trafiły najgłośniejsze tytuły ostatnich miesięcy.

 

W pierwszy czwartek grudnia widzowie zobaczą mistrzowską komedię w reżyserii Kingi Dębskiej „Zupa nic”. Gwarancja nieprzerwanego dopływu emocji, słodko-gorzka opowieść o świecie dobrze znanym nam wszystkim, za którym skrycie bądź otwarcie tęsknimy – za światem dzieciństwa.


9 grudnia przyjdzie czas na dramat „Córka trenera”. Maciej podróżuje po Polsce wraz z 17-letnią córką Wiktorią. Od wielu lat są tylko we dwoje, a ich życiową trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym. Gdy dołącza do nich Igor, dobrze zapowiadający się zawodnik, Wiktoria otwiera się na nowe doznania. Rozpoczyna się podróż, w której każdy z trojga bohaterów będzie chciał osiągnąć swój cel.


16 grudnia zaprezentowany zostanie mocny dramat „Żeby nie było śladów”. Obraz, który przeciwnie do tytułu, ślad z pewnością pozostawi, zapadając na długo w pamięci widza. Polski kandydat do Oscara, wyreżyserowany przez Jana P. Matuszyńskiego, to scenariusz oparty na prawdziwej historii i doskonała gra aktorska Mateusza Górskiego, Sandry Korzeniak oraz Tomasza Ziętka.

 

23 grudnia to czas na kino familijne i film „Republika dzieci” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego. Z obrazów Jacka Malczewskiego ucieka gromada namalowanych przez mistrza postaci. Chimery, utopce, rusałki i inne fantastyczne istoty przenoszą się na teren zarzecza we współczesnej Polsce, do krainy zwanej Mszarami.

 

Podczas ostatniego w tym roku seansu (30 grudnia) widzami zawładnie kino akcji, czyli „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”. Historia legendarnego króla ucieczek, który blisko 30 razy wymknął się organom ścigania PRL. Milicja dawała za jego głowę milionowe nagrody, kobiety zaś głowę dla niego traciły…

 

Projekt jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK. Seanse wyświetlane są w czwartki o godzinie 13:00 oraz 18:00, a bilety kosztują tylko 10 złotych. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.kulturadostepna.pl oraz www.helios.pl/kultura_dostepna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy