Kultowe „Szalone nożyczki” na 595. Urodziny Łodzi

W sobotę 28 lipca 2018 w ramach 595. Urodzin Łodzi na Rynku Włókniarek Łódzkich w Manufakturze Teatr Powszechny w Łodzi dwukrotnie zaprezentuje kultową komedię „Szalone nożyczki”. Bezpłatne zaproszenia na spektakle będzie można odebrać 18 i 19 lipca o 18:00.

W ubiegłym roku Powszechny – również w ramach święta miasta – prezentował spektakl „Pomoc domowa”, który przyciągnął tłumy. „Jesteśmy „Teatrem blisko ludzi”, tworzymy z myślą o mieszkańcach Łodzi. Zagramy dla łodzian, bo uważam, że „Szalone nożyczki” to znakomity prezent z okazji wspólnego świętowania urodzin naszego miasta” – mówi Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi. Partnerami urodzinowych prezentacji „Szalonych nożyczek” są Łódzkie Centrum Wydarzeń i Manufaktura.

– „To już tradycja, że z okazji Urodzin Łodzi, oprócz koncertu urodzinowego, Manufaktura zaprasza spektakl teatralny. Wystawiane w tym roku przez Teatr Powszechny „Szalone nożyczki” to jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych przez łodzian spektakli. Naszym zdaniem doskonale nadaje się na prezent urodzinowy dla mieszkańców miasta” – podkreśla Sławomir Murawski, dyrektor Manufaktury.

Spektakl „Szalone nożyczki” to jeden z najdłużej granych łódzkich spektakli – do tej pory zaprezentowany został już ponad 1100 razy. To właśnie na scenie Teatru Powszechnego w Łodzi z inicjatywy dyrektor Ewy Pilawskiej odbyła się polska prapremiera spektaklu. Było to w 1999 roku. Od tego czasu spektakl nieprzerwanie prezentowany jest na Dużej Scenie Teatru Powszechnego. Interaktywna formuła spektaklu powoduje, że jego fabuła nigdy nie jest do końca taka sama, dlatego też wielu widzów ogląda spektakl wielokrotnie. Rekordzista obejrzał go 16 razy. Po prapremierze w Łodzi spektakl zyskał ogromną popularność, wiele teatrów w Polsce – bazując na sukcesie spektaklu w Łodzi – włączyło go do swojego repertuaru.

„Szalone nożyczki” to nie jedyna propozycja Teatru Powszechnego na 595. Urodziny Łodzi. „W piątek i niedzielę (27 i 29 lipca) na Małej Scenie zagramy również „Tango Łódź” – spektakl w reżyserii Adama Orzechowskiego, który opowiada trudną historię Łodzi z innej perspektywy. To opowieść o Łodzi widzianej nie oczami fabrykantów, a oczami kobiet – przede wszystkim włókniarek, które tworzyły i budowały to miasto” – dodaje Ewa Pilawska. Prapremiera „Tanga Łódź” odbyła się ponad dwa lata temu podczas XXII Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Bilety na lipcowe „Tango Łódź” można kupić w kasie Teatru, online oraz w biletomacie w Galerii Łódzkiej.

Wstęp na urodzinowe „Szalone nożyczki” jest bezpłatny. Jak jednak informują organizatorzy, ilość siedzących miejsc numerowanych jest ograniczona. Aby mieć zagwarantowane miejsca siedzące na widowni, Teatr Powszechny, Łódzkie Centrum Wydarzeń i Manufaktura zapraszają po odbiór bezpłatnych zaproszeń. Będą rozdawane (do wyczerpania puli) 18 lipca 2018 o godzinie 18:00 oraz 19 lipca 2018 o godzinie 18:00. Jedna osoba będzie mogła odebrać maksymalnie dwa zaproszenia, które gwarantują dwa miejsca siedzące. Zaproszenia będzie można odebrać przy wejściu głównym do galerii handlowej w Manufakturze – przy punkcie Info.

„Szalone nożyczki”
Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Marcin Sławiński
Scenografia: Katarzyna Jarnuszkiewicz/Krzysztof Kelm
Grają: Barbara Lauks, Beata Ziejka, Jakub Kotyński/Jakub Firewicz, Andrzej Jakubas, Piotr Lauks, Artur Majewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *