IMG_8842Kuba Badach ze swoją pierwszą solową płytą „Oldschool” pojawił się w Łodzi w czwartek, 9 listopada. Artysta wystąpił w klubie Wytwórnia.

Tak o swej płycie mówi Kuba Badach: „Oldschool” w języku angielskim oznacza coś staroświeckiego, wywodzącego się ze „starej szkoły”, tytuł mógłby więc sugerować, że napisałem i nagrałem muzykę w jakiejś konkretnej retro stylistyce, np. w stylu brzmienia lat 60-tych. Tak jednak nie jest. Dla mnie „oldschool” jest pewnym hasłem, odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek. Od dziecka najbardziej poruszały mnie utwory, w których dużo się działo, gdzie ciekawe melodie osadzone były na bogatych strukturach harmonicznych spiętych wielopłaszczyznowymi aranżacjami. Piosenki pisane i produkowane przez takich twórców, jak m.in. Quincy Jones, Burt Bacharach, Stevie Wonder, Donald Fagen, to dzieła, których słucham do dziś i nie przestają mnie fascynować. Album „Oldschool” jest więc moim ukłonem w stronę mistrzów.

Na płycie znalazło się kilkanaście kompozycji utrzymanych w zróżnicowanych stylistykach. Zarówno „jazzowe” brzmienie, jak i nawiązania do stylistyki z lat 70. i 80.


   

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Dakh Daughters w Teatrze Nowym (foto)
IMG_5266
Oleś Duo w Szóstej dzielnicy (foto)
IMG_2755
Fonografika Young Stage #5 w DOMu (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*