Do 3 listopada w Galerii Bałuckiej można ogląda wystawę uczestników warsztatów fotograficznych prowadzących przez Marka Gajewskiego pt. Kształt wyobrażonego,

Nazwa ekspozycji to pierwotna myśl tycząca się wyobrażonej pracy, to jej projekcja, która jest wzorem i jednocześnie nieodzownym elementem dla powstania rzetelnego dzieła sztuki. Wyobraźmy sobie, że stoimy przed decyzją zrobienia zdjęcia. Przed naciśnięciem migawki mamy już obraz niedoścignionej, najpiękniejszej, wyidealizowanej pracy. Wiąże się to z nagromadzeniem w naszej projekcji tego, co widzimy, co jest powodem, że zdecydowaliśmy się na działanie twórcze i na zapisanie tego dla potomnych. Także z tym, co wiemy o fotograficznym kadrze i z tym, jakie mamy doświadczenia nie tylko artystyczne, jaką mamy wiedzę, gdzie się wychowaliśmy itp. Suma tych elementów daje nam obraz rzeczywistości doskonałej w postaci wyobrażenia projektu pracy fotograficznej. I właśnie ten stan, tuż po decyzji zrobienia zdjęcia, a przed naciśnięciem migawki, jest dla twórcy tą chwilą najważniejszą.

Podczas niemalże całorocznych warsztatów pracowaliśmy nad tym, aby nasze zdjęcia sprowadzić wszystkimi dostępnymi środkami do postaci, jakimi były w naszej wyobraźni tuż przed naciśnięciem spustu migawki. Efektem tych działań jest wystawa prac 24 uczestników warsztatów, na której pokażemy 120 zdjęć, obiekt przestrzenny i książki autorskie – Marek Gajewski.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
C.Pecold_02
Cezary Pecold – Moja Łódź czyli Powidoki (foto)
10hi
Polski Himalaizm Zimowy w Manufakturze (foto)
07112012_007
Look on Fashion w Galerii Imaginarium (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*