KSW 47 w Łodzi

W sobotę, 23 marca w Atlas Arenie odbędzie się KSW 47. Bilety od 70 do 2300 zł.

Naprzeciw najsilniejszego człowieka na Ziemi, Mariusza Pudzianowskiego (12-6, 5 KO, 2 Sub), stanie złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w podnoszeniu ciężarów, Szymon Kołecki (6-1, 6 KO). Dla Mariusza Pudzianowskiego będzie to kolejne starcie z olimpijczykiem. „Dominator” ma już na koncie wygraną ze znakomitym judoką, złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Atlancie i legendą sportów walki nad Wisłą, Pawłem Nastulą. Szymon Kołecki wejdzie do klatki KSW po raz pierwszy, ale nasz wyśmienity sztangista do tej pory stoczył siedem pojedynków w MMA, z czego sześć wygrał przez nokaut w pierwszej rundzie.

W innej z czołowych walk tego wieczoru zmierzy się dwóch zawodników, którzy mieli spotkać się już na KSW 41, ale wtedy plany KSW pokrzyżowała kontuzja jednego z nich. Na KSW 47 rękawice skrzyżują czołowi fighterzy kategorii półśredniej i dwaj byli mistrzowie tej dywizji: Borys Mańkowski (19-7-1, 3 KO, 7 Sub) oraz Dricus du Plessis (12-2, 4 KO, 8 Sub). Borys Mańkowski wraca do walki po najtrudniejszym momencie w trwającej już ponad 8 lat karierze w największej organizacji MMA w Europie. Natomiast Afrykaner wejdzie do klatki zaraz po utraceniu tytułu na rzecz Roberto Soldicia. Ten pojedynek może dać fanom odpowiedź na to, kto będzie kolejnym pretendentem do pasa w kategorii do 77 kilogramów.

W Atlas Arenie zobaczymy też solidną reprezentację miejscowych zawodników. Pierwszym z ogłoszonych jest Bartłomiej Kopera (9-4, 7 Sub), który spróbuje zapisać w swoim rekordzie pierwszą wygraną w KSW.

Karta Walk

TOMASZ NARKUN – PHILIP DE FRIES
MARIUSZ PUDZIANOWSKI – SZYMON KOŁECKI
BORYS MAŃKOWSKI – NORMAN PARKE
SATOSHI ISHII – FERNANDO RODRIGUES JR.
DAMIAN JANIKOWSKI – ALEKSANDAR ILIĆ
Marcin Wrzosek – Daniel Torres
Karolina Owczarz – Aleksandra Rola
Bartłomiej Kopera – Maciej Kazieczko
Dawid Gralka – Paweł Polityło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *