KSW 47 w Atlas Arenie

KSW kolejny raz zawitało do Łodzi. W sobotę, 23 marca Gala z numerem 47 i podtytułem The X-Warriors odbyła się w Atlas Arenie.

W sumie w karcie znalazło się dziewięć pojedynków, w tym siedem transmitowanych w kanałach sportowych.

61,3 kg: Dawid Gralka – Paweł Polityło

Wieczór rozpoczął się od pojedynku w wadze do 61,3 kg. Polityło od początku zdominował swojego rywala i kontrolował pojedynek niemiłosiernie okładając przeciwnika kolejnymi ciosami. Ostatecznie w drugiej rundzie sędzia postanowił zakończyć pojedynek przed czasem i uznać Pawła Polityło za zwycięzcę.

70,3 kg: Maciej Kazieczko – Bartłomiej Kopera

W kolejnym pojedynku mogliśmy znów zobaczyć w ringu przedstawiciela Łodzi. I niestety kolejny zawodnik przegrał swój pojedynek. Maciej Kazieczko próbował utrzymać pojedynek w stójce, Kopera natomiast chciał przewrócić przeciwnika. Ostatecznie to ten pierwszy w oczach sędziów okazał się lepszy (30-26, 29-28, 28-28) i to on został zwycięzcą.

56,7 kg: Karolina Owczar – Marta Chojnoska

W jednym kobiecym pojedynku w sobotę w Łodzi wystąpiły Karolina Owczar i Marta Chojnoska. Ta druga po kilku latach powróciła na ring, co było widać. Owczar długi czas dominowała, jednakże sędziowie niejednogłośnie (29:28 28:29 29:28) uznali ją za zwyciężczynie.

65,8 kg: Marcin Wrzosek – Krzysztof Klaczek

W czwartym pojedynku wieczoru w ringu pojawili się zawodnicy, którzy mieli spotkać się ze sobą już w 2013 roku. Były mistrz KSW w wadze piórkowej nie dał szans debiutującemu w KSW Klaczkowi. Temu jedynie co udało się, to dotrwać do końca trzeciej rundy. Sędziowie jednogłośnie (30:26, 30:26, 30:25) ogłosili Wrzoska zwycięzcą.

83,9 kg: Damian Janikowski – Aleksandar Ilić

Ciekawie zapowiadał się kolejny pojedynek, w którym Damian Janikowski walczył z najlepszym zawodnikiem wagi średniej w Serbii. Mimo tego, że dość długo dominował i kontrolował pojedynek, jeden błąd spowodował, że to Ilić okazał się zwycięzcą. W trzeciej rundzie Serb potężnym kopnięciem znokautował przeciwnika i to on okazał się lepszy.

120,2: Fernando Rodrigues Jr. – Satoshi Ishii

Chociaż pojedynek Fernando Rodrigues Jr. kontra Satoshi Ishii nie był main eventem, to jednak wielu fanów MMA czekało na ten pojedynek. Były mistrz kontra mistrz olimpijski w judo. Brazylijczyk próbował znokautować przeciwnika, jednak to on sam dostał mocno trafiony. Japończyk szukał szansy w grapplingu i efektywnie bronił się przed atakami Rodriguesa. Ostatecznie to właśnie przedstawiciel kraju kwitnącej wiśni okazał się, niejednogłośnie (30:27, 29:28, 28:29), zwycięzcą.

77,1 kg: Borys Mańkowski – Norman Parke

Także ciekawy był kolejny pojedynek. Zdeterminowany Mańkowski próbował zmazać ostatnie porażki i wygrać z Parkiem. W pierwszej rundzie praktycznie rozniósł przeciwnika. Jednakże Irlandczyk w kolejnych minutach stawał się coraz lepszy i pewniejszy i to on w ostatniej rundzie już zdecydowanie przeważał. Podobnie uważali sędziowie i jednogłośnie (29:28, 29:28, 29:28) uznali go za zwycięzce pojedynku.

120,2 kg: Mariusz Pudzianowski – Szymon Kołecki

Czasami pojedynki z udziałem Mariusza Pudzianowskiego zawodzą. Podobnie było i tym razem. Obaj zawodnicy mocno rozpoczęli stracie, które przerwano najpierw z powodu przypadkowego uderzenie Pudziana w krocze, a po kilku minutach z powodu kontuzji nogi legendarnego strongmana. Nie było innego wyjścia jak zakończyć pojedynek i uznać medalistę w podnoszeniu ciężarów za zwycięzcę.

120,2 kg: Phil De Fries – Tomasz Narkun

Walką wieczoru był pojedynek o pas KSW w wadze ciężkiej. Anglikowi udawało się przenosić walkę do parteru. Już w pierwszej rundzie o mały włos nie zakończył tak pojedynku. Narkun jednak dobrze się bronił i sam miał szansę. Pod koniec drugiej rundy złapał w duszenie gilotynowe przeciwnika, jednak gong uratował De Friesa. Kolejne rundy powodowały, że zawodnicy byli coraz bardziej zmęczeni. Anglik ostatecznie wytrzymał i udanie obronił tytuł.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *