pochwalawolnosciMichał Batory to światowej sławy plakacista, jedyny Polak, który doczekał się wystawy swoich prac w paryskim Luwrze, autor okładek książek wydawnictwa Drzewo Babel. Większość spośród stworzonych przez artystę okładek, m.in. do prozy Paulo Coelho, wyeksponowano na trwającej do 20 lutego 2013 r. wystawie „Plakaty i obiekty” w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Wystawa Michała Batorego to ważne wydarzenie kulturalne. W Centralnym Muzeum Włókiennictwa, oprócz okładek książek, czeka na zwiedzających ok. 160 najciekawszych plakatów artysty. Michał Batory zaprasza też do swojej odwzorowanej pracowni, prezentuje własnoręcznie wykonane przedmioty, które później stały się głównym motywem okładek i plakatów. Stworzone przez artystę dzieła często balansują na pograniczu świata realnego i wyimaginowanego, nie poddają się jedynej możliwej interpretacji.

Mamy dla Was konkurs, w którym możecie zdobyć jedną z trzech książek Téa Obreht „Żona Tygrysa” lub książkę Carla Honoré „Pochwała powolności”. Wszystkie książki zostały opatrzone autografem Michała Batorego – artysty, który stworzył do nich okładki.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Batory”, w treści napiszecie dlaczego chcecie książkę i podacie jej tytuł. Zabawę zakończymy w niedzielę (6 stycznia 2013), o godz. 21. Laureatów konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Książki otrzymają najciekawsze maile.

konkurs zakończony, ksiazki otrzymały osoby, ktorych maile rozpoczynają się od fiolet…, grib… i paszcz…. Zostali poinformowani o tym fakcie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
2013-11_thor_406
ENEMEF: Noc Thora 3D (zakończony)
wena
W.E.N.A. w Formacie (zakończony)
Miss Uniwersytetu Medycznego w Łodzi 2019 (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*