ksiegadzungliW sobotę, 29 kwietnia w w Teatrze Arlekin odbędzie się premierowy pokaz sztuki Księga Dżungli inspirowana powieścią Rudyarda Kiplinga, w reżyserii Bernda Ogrodnika.

„Księga Dżungli” to jedna z najbardziej wyczekiwanych realizacji tego sezonu i ogromne przedsięwzięcie artystyczne. To kolejna propozycja specjalizującego się w marionetkach długoniciowych Teatru Lalek Arlekin w Łodzi. Będzie to znana i uwielbiana przez dzieci na całym świecie opowieść o „ludzkim szczenięciu” Mowglim – chłopcu wychowanym przez wilki, żyjącym za pan brat ze zwierzętami w rządzącej się własnymi prawami indyjskiej dżungli.
To opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu, mądrości i szacunku dla odwiecznych praw natury, która zostanie podana w niezwykle atrakcyjnej formie. W spektaklu bierze udział cały zespół teatru,

a na jego potrzeby konstruowane są unikalne – rzeźbione, bardzo skomplikowane, nigdy przedtem nie stosowane w takiej postaci lalki, jak również specjalne obrotowe sceny.

Autorem inscenizacji jest mieszkający w Islandii, światowej sławy lalkarz, Bernd Ogrodnik, którego mistrzowski pokaz „Metamorfozy” można było oglądać w Łodzi w 2015 r. na pierwszym Festiwalu AnimArt. Międzynarodową sławę zyskał dzięki zaprojektowaniu marionetek, które zagrały w filmie „Strings” (polski tytuł to „Zemsta Habalończyka”). Muzykę do przedstawienia komponuje pochodzący z Łodzi, znany artysta-multiinstrumentalista, znawca muzyki hinduskiej – Lucjan Wesołowski.

Księga Dżungli

SCENARIUSZ, REŻYSERIA I SCENOGRAFIA:  BERND OGRODNIK
MUZYKA: LUCJAN WESOŁOWSKI
ASYSTENT REŻYSERA: PATRYK STECZEK

OBSADA: Agata Butwiłowska, Patrycja Czyszpak-Pawlak, Katarzyna Pałka, Klaudia Kalinowska,  Katarzyna Stanisz, Małgorzata Wolańska, Joanna Wiśniewska, Wojciech Kondzielnik, Szymon Nygard, Jan Tomasz Pieczątkowski, Marcin Sosiński, Wojciech Stagenalski, Patryk Steczek, Kamil Witaszak, Wojciech Schabowski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Mala_Syrenka1
Internetowy Teatr w Arlekinie
Prosimy nie wyrywać foteli w Teatrze Muzycznym
rigoletto
Rigoletto w Teatrze Wielkim

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*